Facebook Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Bu içerikte Facebook hesap silme ve Facebook hesap kapatma ile ilgili işlemlerin resimli olarak anlatıldığı makaleyi bulacaksınız. Facebook hesabı açtığımıza bazı nedenlerden ötürü pişman olabilir ya da Facebook hesabımızı tamamen nedensiz silmek isteyebilirsiniz. Bu yazıyı okuduktan sonra Facebook hesabınızı tamamen silme konusunu öğrenmiş olacaksınız. Facebook hesap silme işlemlerine başlayalım.


En güncel ve en yeni Facebook silme yöntemini sunuyorum;


Diğer birçok sitede Facebook hesap silme işlemleri ile ilgili makaleler bulabilirsiniz. Ama sürekli güncellenen Facebook hesap silme işlemlerini de zaman zaman değiştiriyor. Bizim sitemizdeki işlemler son güncellemeler ile birlikte gelen değişiklikleri de kapsamaktadır.

1. Adım: Öncelikle aşağıda vermiş oluğum linke tıklıyoruz.

Facebook Hesap Silme Linki
Linke tıkladığımızda aşağıdaki yere gelmelisiniz. Dikkat!!! Linke tıklamanız ile birlikte Facebook hesap silme başlamış olacaktır. Kapatmak istediğiniz hesaptan Facebook’a giriş yapmış olmalısınız!!!

facebook-hesabı-silme

2. Adım: Hesabımı sil butonuna tıklayarak silme işlemini başlatıyoruz. Hesabımı sil dedikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir ve enteresan güvenlik önlemini geçmenizi isteyecektir. Yazıdaki istenileni yapıp onaylıyoruz ve hesabımız silinme sürecine girmiş oluyor.

facebook-hesabı-silme-2

3. Adım: Eğer silinme işlemini iptal etmezseniz normal şartlarda Facebook hesabınız 14 gün içinde silinecektir. 

facebook-hesabı-silme-3

ÖNEMLİ NOT: Silme işlemini onayladıktan sonra 14 gün bu hesabınıza giriş yapmamanız gerekiyor. Eğer facebook hesabınıza giriş yaparsanız hesap silme işlemi iptal olur ve yeniden işlemleri tekrarlayıp 14 günlük süreci yeniden başlatmanız gerekir.

Facebook Hesapları Kapatmalar Çoğaldı

Facebook hayatımızı resmen çalan bir sosyal medya aracı olmaya başladı. Hepimizin şu veya bu sebeple mutlaka bir Facebook hesabı var. Hatta bizim gibi webmaster arkadaşların çok daha fazladır. Çünkü sosyal medyanın internet ortamındaki gücü özellikle de Facebook’un gücü tartışılmaz. O nedenle ben mecburen Facebook hesapları, Facebook sayfaları ve grupları besliyorum. Ama kesinlikle açmak ve kullanmak istemiyorum şahsi olarak.

Son dönemde Facebook hesap kapatma işlemini yapan kullanıcı sayısı 5 milyonu aşmış durumda. Bu da gösteriyor ki artık insanlar Facebook’dan sıkıldı. Daha önceleri msn hayatımızdayken hep düşünürdüm bu MSN ne zaman sona erecek diye hayal bile edemezdim MSN’in biteceğini. Ama gördüğünüz gibi Facebook geldi ve MSN artık tarih oldu. Bakalım Facebook’u hangi site bitirecek.

Eğer bu yazı hesabınızı silmenize yardımcı olduysa ve işinize yaradıysa aşağıdan yıldız vererek oylayabilirsiniz. İşinize yaramadıysa yorum bölümünü kullanarak sorularınızı sorabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olurum.

Posted in Genel

Facebook Hesabı Silme Nasıl Yapılır?” için 94 yorum
 1. ozkan dedi ki:

  Kendim oyle istedim herhangi bir sebebi yok

 2. yusuf dedi ki:

  su an sorun yasiyom faceye giremiyom neden i yuzden kapatiyorum face bos gorunuyor facem calindimi neye boyle oldu soruyorum size

 3. Anonim dedi ki:

  Facebook silim

 4. huseyin duran dedi ki:

  Fesbukymu kapatmak istiyorum tamamen

 5. Yasin dedi ki:

  Kapat

 6. Öye bakik dedi ki:

  Bide eskihesaplar var unutulmus olanlar onlari nasil kapaticaz bunada yardimci olurmusunuz?

 7. Öye bakik dedi ki:

  Eyvallah be kardes adamsin he bu kadar kolaymiydi

 8. Ahmet dedi ki:

  Ben kendi hesabıma giriş yaptıktan sonra, burada yazılanlaro uyguluyorum fakat son ekranda sürekli hatalı şifre uyarısı alıyorum. Kapatmak için başka bir şifre mi girmek gerekiyor acaba.

  • Facebook Kapatma dedi ki:

   Hayır. Kendi şifrenizi girerek kapatıyorsunuz. Kayıtlı şifreler varsa belki onlar devreye giriyor olabilir. O nedenle farklı bir tarayıcıda Facebook hesabınızı kapatmayı deneyebilirsiniz.

 9. bilal dedi ki:

  ben fesbuk istemiyorum birdaha açmayın lutfen istemiyorum birda ha aç mayın tamamı abi birda ha açmayın m lutfen istemiyorum
  lutfen ama lutfen is temiyorum ama birdaha açmayın
  ama sakın

 10. bilal dedi ki:

  ben fesbumu silecem

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.