Facebook indirmek için birçok neden var

Facebook indir ve sosyal hayatına renk katmaya şimdi başla. İnternetin yaşamımıza girmesi bir anda, sosyal hayatımızı bir başka şekile dönüştürdü. Facebook indir ile herşey çok daha hızlı.

Aradığımız herşey bize bu kadar yakınken, iş dönüşü ya da okul çıkışı evimize girer girmez, pek çoğumuzun yaptığı ilk şey, internete girmektir. İnternet ile tanıştığımız ilk yıllar sadece, aradığımız konular hakkında bilgi almak, mail atmak ya da oyun oynamaktı yaptıklarımız. İlerleyen teknolojiyle, hayatı daha fazla ne kadar küçültüp, mobil cihazlara sığdırabiliriz sorusuna yanıt ararken, karşılaştığımız, bize sunulan en güzel imkanlardan biri de facebook oldu.

Facebook indir hayatımıza nasıl girdi?

Kurucusu; Mark Zuckerberg’ in ilk, öğrenci yurdunda “thefacebook” adını taşıyan projesi, 2005 yılında facebook indir adıyla satın alındı. İlk yatırımcısı da Zuckerberg’ in ailesi oldu. 2012 senesinde halka açılan facebook’ da ağırlıklı olarak mavi rengin kullanılma sebebi; kurucusunun kırmızı ve yeşil körü yani, renk körü olmasıdır. Zuckerberg’ in en iyi ve net olarak gördüğü renk mavidir. Dünya zenginleri listesinde 11’inci sırasında yer alan Zuckerberg, facebook sayesinde adını tüm dünyaya duyurmuştur.

Çok sayıda ziyaretçi akınına uğrayan, bir çok firmanın reklamlarının yayınlandığı, 1 trilyondan fazla post’a (kullanıcıların yazdığı yazı, yüklenmiş resim veya paylaşılmış link) sahip olan bu sosyal paylaşım sitesiyle; uygulamayı cihazınıza indirip, hesap açmak ve arkadaşlarınıza istek yollamak veya istediğiniz siteleri takip etmek mümkün.

Okuduğunuz okul veya vereceğiniz herhangi bir bilgi ile, profilinde bu bilgiler mevcut olan kişileri görebilir, belki de yıllardır, görüşmediğiniz çocukluk arkadaşınızı bile bulabilir, tekrar iletişime geçebilirsiniz. Resim ya da video paylaşabilir, bu paylaşımları istediğiniz kişilerin görmesini sağlayabilir, hoşunuza giden paylaşımlarla ilgili yorum yapabilir, hatta sizi rahatsız eden görüntü ile ilgili şikayette bulunabilir ve bu profilden size görüntü gelmesini engelleye bilirsiniz.

Facebook indir ile neler yapabilirsiniz;

Belli bir konuyla ilgili, grup kurabilir, bu gruba yönelik uygulamaları paylaşıp, fikir alışverişinde bulunup, konu hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Facebook indir uygulaması, bazı konularda uzmanlaşmış bireylerin bilgi ve deneyimlerini paylaştığı, sorulara cevap verip, aydınlattığı bir sosyal paylaşım uygulamasıdır.

Paylaşım yapmak ya da görüntü paylaşmanın dışında, oyun oynamak, mesajlaşmak, bilgi edinmek gibi bir çok amaç barındıran facebook indir, ev hanımlarının da sıkça tercih ettiği bir uygulamadır. Hiç tanımadığı biriyle, kurulan grup sayesinde tanışıp, o kişinin yaşadığı yöre hakkında, o yöreye ait adetler ve yemekler gibi konularda bilgi alabiliyor.

Facebook indir

Facebook indir

Sevdiğiniz, yapmaktan hoşlandığınız hobileriniz hakkında oluşturulan gruplar, sayesinde bir çok konudan haberdar olup, ya da sizin oluşturduğunuz bir grupla ilgili admin olarak söz sahibi olabilirsiniz. Bir çok ev hanımı, facebook’ ta kendisine ait bir sayfa açıp, ürettiği ya da satmak istediği ürünle ilgili, yüklemeler yapıp bunu bir nevi iş ortamına dönüştürüp, para kazanabiliyor.

Büyük ve önemli firmalarda kendilerine ait bir facebook indir sayfası açıp, önemli duyuru ve kampanyalarını duyurabiliyorlar. Reklam giderlerinin maliyetini düşünürsek; bu bir bakımada ekonomik bir reklam aracı sayılabilir.
Çok sevilen sanatçı ya da popüler işlerle ilgili, takip edenler ve sevenler tarafından da facebook indir sayfası açılıyor. Sevenleri bu hesap üzerinden, duygu, düşünce ya da fikirlerini aldığı bilgi ya da haberleri paylaşıp aktif olarak, bu hesabı kullanabiliyor.

Bir facebook indir hesabı açmak ve verilen kişisel bilgiler ışığında birden fazla seçeneğe, saatlerce zamanını alabilecek özelliklere sahip olmak; belki de bu yüzden facebook’ u hayatımızda önemli bir iletişim ve paylaşım yöntemi olarak kullandığımızın göstergesidir. Hepimiz gözümüzü açar açmaz, saat yerine kurduğumuz telefoumuza bakar, alarmı kapatır, illaki bir internete bakarız. Geceden paylaştığımız bir görüntü ya da video var ise ve birilerine birşeyler anlatmak amacı ile konulmuşsa onu kontrol etmeden gün başlamaz. Çünkü; facebook indir duygularımızın çok rahat paylaşıldığı bir ortam. Utangaç olduğumuz zaman, çekindiğimiz kişi ya da konu hakkında yahut, öfkeli veya kızgın halde iken kimseyle direk muhattap olmadan paylaşım yapıp bir bakıma rahatlayabilirsiniz. Hani meşhur bir söz var , sosyal paylaşım siteleriyle ilgili esprili bir söz ; Buradan sözü yazıyorsun, isteyen üzerine alınıyor !!! diye. Amaç ne olursa olsun, bu sitelerin bizlere kattığı çok şey var.

Facebook anasayfasına gitmek ve yeni bir hesap oluşturmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Posted in Blog

Facebook indirmek için birçok neden var” için 13 yorum
 1. Ramadan dedi ki:

  050698851296

 2. Sinan Elzem dedi ki:

  indirdik indirdik silemiyoz şimdi de

 3. Kenan Demirel dedi ki:

  Facebook mobil uygulaması çalışmıyor, telefonum sony xperiaz1 ne yapabilirim lütfen yardım edin.

 4. AyselKara dedi ki:

  Ben sıkıldım artık facebooktan ve silip tamamen kapatmak istiyorum

 5. Cristiano Ronaldo dedi ki:

  facebook mobil uygulamasını verdiğiniz siteden sorunsuzca indirdim. teşekkürler iyi çalışmalar.

 6. onur kurumlu dedi ki:

  Facebook olmadan bu hayat yaşanmaz

 7. ilhan karademir dedi ki:

  Facebookta birçok arkadaşım var neden sileyim ki indiriyorum

 8. yusuf seda dedi ki:

  Facebooku sildim teşekkürler

 9. Hakan Tosun dedi ki:

  Facebook silmeye diye girdim vazgeçtim 🙂 Yeniden yüklüyorum

 10. Hasan Karaman dedi ki:

  Silelim mi yükleyelim mi bilemedim 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.