Bu yazımızda Facebook hesabınızı kapattıktan sonra beklemeniz gereken 14 günlük süreç var. Birçok kişi bu 14 gün içinde ne yapacağını bilmiyor ve nasıl sabredeceğini düşünüyor. Çünkü Facebook hesabını kapattıktan sonra eğer hesabınıza giriş yaparsanız silme işlemi iptal oluyor ve yeniden başlamanız gerekiyor. Facebook hesap silme işlemleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu yazıda bu süreci nasıl atlatacağınızı anlatmaya çalışacağım. Diyelim ki hesabınızı kapattınız ve beklemeniz gerekiyor. Malum, günde sayısı belirsiz kere girdiğiniz bu uygulamaya girmeden durmak gerçekten zor. Bizi sizlere nacizane tavsiyelerimiz olacak.

Ailenize daha fazla zaman ayırabilirsiniz;

Hesabınızı kapattıktan sonra arkadaşlarınıza, ailenize daha çok zaman ayırmayı deneyebilirsiniz. Günde ne kadar zamanınızın Facebook sitesinde geçtiğini bir düşünün ve bu süreyi ailenizle yapacağınız aktivitelere ayırmayı deneyin. Çocuklarınıza zaman ayırın, eşinize zaman ayırın, arkadaşlarınızla telefonunuza bakmadan sohbet edin ve zaman geçirin.

Fazla zamanınızı faydalı şeyler yaparak geçirebilirsiniz;

Günde aşağı yukarı 2 saatimiz Facebook’da geçiyor. Bu 2 saatlik süreci kitap okuyarak geçirebilirsiniz. Günde 2 saat kitap okumanın size çok büyük faydaları olacaktır. Kendinizi ilgilendiğiniz dalda geliştirmek için kitaplar okuyabilirsiniz. Öğrenciyseniz bu 2 saati derslerinize ayırabilirsiniz. İnanın günde 2 saat ders çalışırsanız çok iyi şeyler başarırsınız.

Yada kişisel gelişim kitapları okuyabilirsiniz. Kişisel gelişim zamanımızda en gerekli şeydir. Normal haytınızda ve insan ilişkilerinde önemli ölçüde faydası olacak olan kitaplar ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

Kutsal Kitabımız Kuran-ı Kerim Okuyabilirsiniz

Bence en güzel ve en faydalı olan yöntem bu olacaktır. Günde 2 saat okuyacağınız kutsal kitabımız ile hayata bakış açınız değişecek. Kutsal kitabımız aslında en iyi kişisel gelişim kitabıdır. Hayatımızı nasıl ve ne şekilde en iyi yaşayacağımızı daha iyi öğrenebileceğimiz bir kaynak olamaz.

Kutsal kitabımızı okumak için http://kuran.diyanet.gov.tr/ adresine giriş yapabilirsiniz ve istediğiniz yerden okuyabilirsiniz.

Umarım bu yazımız size faydalı olmuştur. Sizinde Facebook hesabınızı kapattıktan sonra yapmayı düşündüğünüz şeyler varsa yorum bölümünden yazabilir ve fikir alışverişinde bulunabiliriz.

Sohbete katılın

42 yorum

 1. kadar çok zamanımı aliyorduki facebook aktivite denilen olayı tamamen unutmustum.boş zamanlarimda sadece facebook hesabima bakıp yapılan yorumlara karşılık vermeyek, yada arkadaşların paylaşımlarına yorum yapmak ve begenmek ile degerlendiriyordum. Hemen yan apartmanimda oturan çocukluk arkadaşıma facebook öncesi haftada en az iki gün gidiyordum şimdi aylardır gitmiyorum.çünkü facebookta yazisiyor ve haber alıyorum diye. Sonra baktım olmuyor facebook hesabima bye bye dedim

 2. Grubu silme işi o kadar uzun olduki artık bende sıkıldım ve komple sildim o kadar bağımlılık yapmistiki kimseye vakit ayiramaz oldum.Kurduğum grupları takip etmek sorunlarıyla uğraşmak ve üyesi olduğum siteleri takip etmek oyun oynamak sohbet derken iyice kaptırdım kendimi ve kendimcede buna bir son verdim bye bye facebook elveda sana

 3. Facebook hesabımı silmemek için çok direndim ama olması yaptım çünkü o kadar kaptirdimki onun içindeki hayata kendimi tanimadigim insanların acilari sevincleri kendikilerimin önüne geçti zamanla.Orada olan bir paylaşım günlerce etkiliyordu beni.Evimin düzenini ihmal etmeye başlamıştım sanki benim sorunlarimdi onlar ben cozmeliydim gibi gibi olaylar çok olmaya başladı baktım olmuyor psikolojik bozuluyor bana gore değil ben okudugumu ertesi gün unutan biri değilim çok hassasim ve bu konuda kendime iyilik yapmak için sildim facebook sayfami ve biraz olsun rahatladim

 4. Çok sıkıldım artık bu ne ya hergün fecedeyim ya sıkıldım lütfen kapansin artik

  1. Facebook’tan kurtulmaya çalışırken Kuran’a yakalanmak ???

 5. Bütün facebook hesabalarim silermisin mobil cihaz usten bütün hesabalarim silermisin

    1. Facebook kapatmak istiyorum ama geri açmak istiyorum önce ki açmış olduğum hesap kapanmış olacak

 6. Buzamanakadar kullandığım şimdi kullandığım facebook hesapların hepsini silmek istiyorum bir daha kullanmayacağım

  1. resim göder dyon 2 gündür kapalı 05417121131 gabul edmiyor kapansın göstermeyen fecebek neişe yarar

 7. Halen fotoğraf inceliyorsun face attığım o resim bana ait çok uzun sürdü araştırman …

 8. Halen fotoğraf inceliyorsun face attığım o resim bana ait çok uzun sürdü araştırman … Biran önce hesabımı istiyorum

 9. hangi kurumda ar varda .sizdemi cok ben bilemiyorum. yazik size. facebooku kapatiyorsunuz

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.