İnstagram Hesap Silme

Hesap silmenin en garantili ve en kolay yollarını sizleri yormadan vermeye devam ediyorum. Bu yazımda instagram hesap silme ile ilgili bilgileri vereceğim. Daha önceki yazılarımda facebook hesap silme ve hesap kapatmanın en kolay ve garantili yollarını anlatmıştım.

Son zamanlarda fark ettim ki Instagram hesabını silmek uygulaması üzerinden mümkün değil. Uygulama içine adamlar instagram hesabını silmek için gerekli botunu koymayı unutmuşlar. 🙂 Yada hesaplarınızı kapatmamanız için bilerek koymamışlar.

Neyse ben her zamanki gibi sizleri uğraştırmadan eveleyip gevelemeden instagram silme linkini aşağıya bırakıyorum. Tıklayarak işlemleri başlatabilirsiniz.

Çok Önemli Not: Yukarıdaki link instagram hesabınızı tamamen ve kalıcı olarak silme linkidir. Ona göre dikkatli olun. Hesabı kapat dedikten sonra hesabınıza yeniden ulaşmanız mümkün değildir. Facebook hesap silmede olduğu gibi 14 gün bekleme yoktur. Tamamen kararlıysanız instagram hesabınızı silin. 

Instagram hesabınızı tamamen kapatmaya tam kararlı değilseniz hesap silmek yerine, geçici olarak dondurmayı tercih edebilirsiniz. İnstagram hesabınızı geçici olarak dondurmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Instagram Hesap Silme Linki
Yukarıda vermiş olduğum linke tıkladığınızda, Instagram hesap silme sayfasına yönleneceksiniz. Not: Instagram hesabınızı bilgisayar veya telefonun tarayıcısından girerek silebilirsiniz. Uygulama içinden hesap silme bölümü yok. Hesap silme sayfasında aşağıdaki gibi bir resim göreceksiniz. 

instagram hesap silme 1. adım

Instagram hesap silme bağlantısına tıkladığınızda bu resimdeki gibi bir sayfa açılacaktır. Resimde gördüğünüz bölümden seçeneklerden birini seçin .

Instagram, hesabınızı neden sildiğinizi bilmek istiyor. Bunun birçok nedeni var. Öncelikle hesap silme işlemlerini bir nebze olsun güçleştirerek kullanıcıları vazgeçirebilirim düşüncesi. İkinci olarak hesap kapatma nedenlerini görerek eksiklikleri ve açıkları kapatmak istemeleridir. Yukarıdaki sayfada gelen seçeneklerden bazıları şu şekilde;

Kullanmaya Başlamakta Zorlandım

Bu ilk seçenek Instagram kullanmaya başlamakta zorluk çeken kullanıcılar için. Böyle bir seçeneği işaretlediğinizde Instagram size yardımcı olmak için hazırladığı rehber bağlantısını sunuyor. Sizde instagram kullanmaya başlamada zorluk çekenlerdenseniz buraya tıklayarak yardım metinlerine ulaşabilirsiniz.

İkinci Bir Hesap Açtım

Bu seçenekte dikkatli olun. Çünkü silmek istediğiniz hesabınızın gerçek hesabınız olmadığından emin olun. Silmek istediğiniz hesabınız bu hesap değilse çıkış yapın ve silmek istediğiniz hesabınıza giriş yaptığınızdan emin olun. Tekrar söylüyorum Instagram hesabınızı sildikten sonra geri döndüremezsiniz.

Gizlilik İle İlgili Endişeler

Instagram’da gizlilik ile endişeleriniz olabilir. Böyle bir seçeneği işaretlediğinizde yine size yardımcı olmak için gerekli olan bağlantıları göreceksiniz. Bu bağlantıları kullanarak gizlilik ile ilgili endişelerinizi giderebilirsiniz.

Birşeyi Kaldırmak İstiyorum

Instagram’da kaldırmak istediğiniz birşey olduğunda, silmek istediğiniz bir yorum, takibi bırakmak istediğiniz bir kişi olduğunda bunları kolaylıkla yapabilirsiniz. Sorun yaşarsanız bu bağlantıda size yardımcı olacak linkleri bulabilirsiniz.

Çok Zamanımı Alıyor

Bence en geçerli ve mantıklı seçenek bu. Sosyal medya hesapları çok vakit ve zamanımızı alıyor. Bu nedenle instagram hesap silme ve tamamen kapatma en iyi ve en mantıklı çözüm olacaktır.

Instagram Hesabımızı Artık Tamamen Kapatalım

Yukarıdaki nedenlerden birini seçtikten sonra artık instagram hesap kapatmada herhangi bir engel kalmıyor. Şifrenizi yeniden girip hesabımı kalıcı olarak sil butonuna dokunarak hesabınızı kapatabilirsiniz.

instagram hesabınızı silin ve kapatın

Bu Makaleyi Faydalı Buldunuz Mu?
[Taplam: 650 Ortalama: 3.6]

80 comments on “İnstagram Hesap Silme
 1. pary__nagzadeh005 dedi ki:

  Silinsin

 2. amilhcd dedi ki:

  Hesabimi simdi kokunden silmek isteyirem yardimci olun lutfen

 3. Anonim dedi ki:

  hesab silidim ama halagorunukur yeniden isteqram acanda yazilirki sizin zaten bir hesabiniz var

 4. behcet dedi ki:

  fesbug ve ınstıgramı kapatmak ıstıyorum

 5. 05393877870 dedi ki:

  Kapatmak istiyorum

 6. Anonim dedi ki:

  Iki hesabım var şifre lerini unuttum ikisini de silin

 7. İsmet yıldırım 0303 dedi ki:

  Silmek istiyorum

 8. Avdi7234 dedi ki:

  Oyle

 9. fırtna komando dedi ki:

  sıkıldım

 10. fırtna komando dedi ki:

  beni bunalıma sokuyor

 11. fırtna komando dedi ki:

  Ara vermek istiyorum

 12. Halime😍ozmus dedi ki:

  Hesap silcem integram

 13. Anonim dedi ki:

  Bulari edirem ama hesabini sil seyfesi hec acilmir mende

 14. eda dedi ki:

  Hesabi kalici olarak silmek istiyorum ve cok eminim.ama bi türlü silemiyorum

 15. Anonim dedi ki:

  Silinsin

 16. Anonim dedi ki:

  Furkan.okumus.291

 17. 05345844951 dedi ki:

  Silsin sistem0000

 18. 05345844951 dedi ki:

  Kapanmasını silinmesini istiyorum sistem0000

 19. 05345844951 dedi ki:

  Instagram’ı tümden silinmesini istiyorum kapanmasını istiyorum

  • Admin dedi ki:

   İnstagram hesabınızı anında tamamen silebilirsiniz. Yazıdaki yöntemle kalıcı olarak silinecektir ve geri dönüşü yoktur. Lütfen tamamen karar vermeden işlem yapmayınız.

   • Anonim dedi ki:

    Olmuyirdenedim kapatmak istiyorum yardimci olurmusunuz

   • Anonim dedi ki:

    Ben de kali i olarak sil secenegi bir turlu çıkmıyor, sadece gecici olarak sil secenegi aktuflesiyor. Yardim lutfen. Yulardaki herseyi uygulad

  • Anonim dedi ki:

   Evet hepsi silinsin

 20. melek_sezer2200 dedi ki:

  Silmek isytiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.