İnstagram Hesap Silme

Hesap silmenin en garantili ve en kolay yollarını sizleri yormadan vermeye devam ediyorum. Bu yazımda instagram hesap silme ile ilgili bilgileri vereceğim. Daha önceki yazılarımda facebook hesap silme ve hesap kapatmanın en kolay ve garantili yollarını anlatmıştım.

Son zamanlarda fark ettim ki Instagram hesabını silmek uygulaması üzerinden mümkün değil. Uygulama içine adamlar instagram hesabını silmek için gerekli botunu koymayı unutmuşlar. 🙂 Yada hesaplarınızı kapatmamanız için bilerek koymamışlar.

Neyse ben her zamanki gibi sizleri uğraştırmadan eveleyip gevelemeden instagram silme linkini aşağıya bırakıyorum. Tıklayarak işlemleri başlatabilirsiniz.

Çok Önemli Not: Yukarıdaki link instagram hesabınızı tamamen ve kalıcı olarak silme linkidir. Ona göre dikkatli olun. Hesabı kapat dedikten sonra hesabınıza yeniden ulaşmanız mümkün değildir. Facebook hesap silmede olduğu gibi 14 gün bekleme yoktur. Tamamen kararlıysanız instagram hesabınızı silin. 

Instagram hesabınızı tamamen kapatmaya tam kararlı değilseniz hesap silmek yerine, geçici olarak dondurmayı tercih edebilirsiniz. İnstagram hesabınızı geçici olarak dondurmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Instagram Hesap Silme Linki
Yukarıda vermiş olduğum linke tıkladığınızda, Instagram hesap silme sayfasına yönleneceksiniz. Not: Instagram hesabınızı bilgisayar veya telefonun tarayıcısından girerek silebilirsiniz. Uygulama içinden hesap silme bölümü yok. Hesap silme sayfasında aşağıdaki gibi bir resim göreceksiniz. 

instagram hesap silme 1. adım

Instagram hesap silme bağlantısına tıkladığınızda bu resimdeki gibi bir sayfa açılacaktır. Resimde gördüğünüz bölümden seçeneklerden birini seçin .

Instagram, hesabınızı neden sildiğinizi bilmek istiyor. Bunun birçok nedeni var. Öncelikle hesap silme işlemlerini bir nebze olsun güçleştirerek kullanıcıları vazgeçirebilirim düşüncesi. İkinci olarak hesap kapatma nedenlerini görerek eksiklikleri ve açıkları kapatmak istemeleridir. Yukarıdaki sayfada gelen seçeneklerden bazıları şu şekilde;

Kullanmaya Başlamakta Zorlandım

Bu ilk seçenek Instagram kullanmaya başlamakta zorluk çeken kullanıcılar için. Böyle bir seçeneği işaretlediğinizde Instagram size yardımcı olmak için hazırladığı rehber bağlantısını sunuyor. Sizde instagram kullanmaya başlamada zorluk çekenlerdenseniz buraya tıklayarak yardım metinlerine ulaşabilirsiniz.

İkinci Bir Hesap Açtım

Bu seçenekte dikkatli olun. Çünkü silmek istediğiniz hesabınızın gerçek hesabınız olmadığından emin olun. Silmek istediğiniz hesabınız bu hesap değilse buraya tıklayarak çıkış yapın.

Gizlilik İle İlgili Endişeler

Instagram’da gizlilik ile endişeleriniz olabilir. Böyle bir seçeneği işaretlediğinizde yine size yardımcı olmak için gerekli olan bağlantıları göreceksiniz. Bu bağlantıları kullanarak gizlilik ile ilgili endişelerinizi giderebilirsiniz.

Birşeyi Kaldırmak İstiyorum

Instagram’da kaldırmak istediğiniz birşey olduğunda, silmek istediğiniz bir yorum, takibi bırakmak istediğiniz bir kişi olduğunda bunları kolaylıkla yapabilirsiniz. Sorun yaşarsanız bu bağlantıda size yardımcı olacak linkleri bulabilirsiniz.

Çok Zamanımı Alıyor

Bence en geçerli ve mantıklı seçenek bu. Sosyal medya hesapları çok vakit ve zamanımızı alıyor. Bu nedenle instagram hesap silme ve tamamen kapatma en iyi ve en mantıklı çözüm olacaktır.

Instagram Hesabımızı Artık Tamamen Kapatalım

Yukarıdaki nedenlerden birini seçtikten sonra artık instagram hesap kapatmada herhangi bir engel kalmıyor. Şifrenizi yeniden girip hesabımı kalıcı olarak sil butonuna dokunarak hesabınızı kapatabilirsiniz.

instagram hesabınızı silin ve kapatın

Bu Makaleyi Faydalı Buldunuz Mu?
[Taplam: 381 Ortalama: 3.7]

50 comments on “İnstagram Hesap Silme
 1. kamuran dedi ki:

  Ben hesabım silmek istiyorum

 2. Nil dedi ki:

  Süper teşekkürler

 3. Melek dedi ki:

  İstegram hesabimi. Kapatalim

 4. Ergun dedi ki:

  Kapatmak idtiyorum

 5. Ramazan saygılı dedi ki:

  Facebook hesabım çalındı silinmesini istiyorum ölüm kalim meselesi yardım edin

 6. Selma Akpolat dedi ki:

  Selma5584 Selma 8366 ve diğeri Selma akpolat 3 tane ınstagram hesabımı üçüncüde 3 ay içerisinde tamamen kapatılmasını istiyorum çok acildir

  • Admin dedi ki:

   instagram hesabınızı yanlızca siz silebilirsiniz. Instagram hesap silme işlemi son derece basit ve kalıcıdır. Yazıda anlattığım yönergeleri takip ederek kolayca hesaplarınızı silebilirsiniz. Bizim instagram yada Facebook hesap silme yetkimiz bulunmamaktadır.

   • +994557987 dedi ki:

    Yadim edermisiniz admin bey , benim hesabim yanlişıikla kapandive ne kadar etdimse aktib edemedim yani bloklandi facede.Neyere yazim ne edim bilemedim.
    Aslinda ben kapanan hesabimi aktiv etmek isterim .Adimi rusca yazdim facede kimlik latinda uygun olmadi nemi aktiv olmadi.

    • Eliyeva dedi ki:

     Benim hedabim facede yanlişlikla kapanmiş .Ne edim ne yapim bilmedim.Yani ismimi rusca yazdim kimlik latinca face ekibi kapatdi ve kimlik bl8kuna duşku kimliyi cekdim atdim acilmadi.Kimlik latinca face adim rusca yazdim bu durumda ne yapim ne edim.Face ekibine nasil subut edim ki o benim profilim ve bana cox lazim cox onemli.Aktiv etmem icin admin bey yardim edin lutfen .

     • Neziha kocatürk Erdoğan dedi ki:

      Benim hesaplarım neden kapanıyor kimliğimle onaylıyom benim ne gibi bir hata yapdım bilmiyorum benim hesabımdan ne yanlış gördünüz lülfen bana bilgi vermenizi rica ediyorum ben gerçekten doru bilgilerim verdikçe üzerime geliyorsunuz hesabımı kapatıyorsubuz kime ne yaptım facebook tan uyğunsuz bir şeymi paylaştım Arkadaşlarım geçinen sevilen bir insanım lülfen sizden rica ediyorum benim hesabımı geri verin

      • Neziha kocatürk Erdoğan dedi ki:

       Ben neziha kocatürk Facebook hesabımı geri ıstiyorum lülfen bana yardım Edermisiniz Rica ediyorum Tel 49+ 15901165188

 7. Baris dedi ki:

  Kapatilmiyor

 8. Murad dedi ki:

  Basladan önce zorlandim

 9. Murad dedi ki:

  Kullanmayı başlamadan önce zorlandim

 10. Anonim dedi ki:

  Fesbuk hesabim calindi lutfen kapatilsin giris yapamiyom

 11. 0506206026 dedi ki:

  Instagram silmek

 12. Beril dedi ki:

  Sifremi unuttum yenileyemiyorum

 13. Özge dedi ki:

  Olmuyor giriş yapamıyorum kabul etmiyor

 14. oguz dedi ki:

  Hesabım yayınlanmıycak

1 Pings/Trackbacks for "İnstagram Hesap Silme"

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.