En Garantili Facebook Hesap Kurtarma Yöntemleri

Bu yazımda çalınan Facebook hesabınızı nasıl kurtarabileceğinizi anlatacağım. Ama yazıma başlamadan önce hesabınızı nasıl çaldırmazsınız nasıl güvenli hale getirirsiniz onlardan bahsedeceğim. Çünkü hesabınızı güvenli hale getirmek daha sonraki olumsuz olayları yaşamanızı engelleyecektir.

Hesabınızı daha güvenli hale getirin

Öncelikle hesabınızı daha güvenli hale getirmenin yollarını düşünün. Şifrenizi zor bir şifreden seçin, belirli zamanlarda güncelleyin. Yani genel olarak seçilen şifreler “123456” veya “asdfg” gibi şifreler olabiliyor. Bu tarz şifreler kırılması en kolay şifrelerdir.

Telefon onaylı girişleri açın. Yeni bir bilgisayara tarayıcısı ya da telefondan Facebook hesabınıza girildiğinde cep telefonunuza bir şifre gönderilecektir. Bu şifreyi girmeyenler hesabınıza giriş yapamazlar. Bu şekilde hem hesabınıza birisinin girmeye çalıştığını da anlayabilirsiniz.

Bu yazıyı yeni okuyor ve ya hesabınızı güvenli hale getirmemiş olabilirsiniz

Bu durumda hesabınız muhtemel çalınmalara ve virüs bulaşmalarına açık halde duracaktır. Kolay bir şifreniz varsa birileri şifrenizi kolayca tahmin edip hesabınıza giriş yapabilecektir. Böyle bir şey başınıza geldiğinde ne yapabileceğinizi yazının devamında bulabilirsiniz.

Çalınan Facebook hesap kurtarma seçenekleri

Çalınan hesabınızı kurtarmanın en bilinen ve en hızlı yolu mail adresinize yeni bir şifre istemektir. Yeni bir şifre istemek için Facebook giriş sayfasında “Hesabını mı unuttun” butonuna tıklayın. Açılacak olan sayfadaki alana e-mail adresinizi girerek yeni şifre seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

facebook yeni şifre isteme

1. Seçenek (Mail Hesabı Girişi İle Hesap Kurtarma)

1 Seçeneği seçtiğinizde aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir bölüm gelecek ve mail hesabınıza giriş yaparak yeni şifrenizi alabileceksiniz.

facebook hesap kurtarma seçenekleri

2. Seçenek (Mail Adresinize Yeni Şifre Gönderimi)

2. Seçeneği seçtiği seçtiğinizde yine mail adresinize bir mail gönderilecek ve bağlantıya tıklayarak yeni şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

3. Seçenek (Kayıtlı Cep Telefonunuza Kod Gönderilmesi)

3. Seçeneği seçerek cep telefonunuza bir kod gönderilmesini isteyebilirsiniz. Telefonunuza gelecek olan bu kod ile Facebook hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Not: Biz yaptığımız denemede ilk seçenek seçildiğinde de cep telefonuna kod otomatik olarak geliyor.

Bunlardan Hiçbiri Yoksa

Yukarıdaki kurtarma seçeneklerinden hiçbiri sizde mevcut değilse, o zaman kutucuğun altındaki “Bunlara artık erişimin yok mu?” bağlantısına tıklayabilirsiniz. Bu bağlantıya tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir seçenek gelecektir. Buraya telefon numaranızı yada mail adresinizi girebilirsiniz. Açıklamada da yazdığı gibi size hesabınızı kurtarma konusunda bu iletişim araçlarından dönülecektir.

facebook hesap kurtarma son koz

Sonuç: Yazıda özet olarak Facebook hesap kurtarma seçeneklerinin tümünü anlattık. Bu yöntemler ile hesabınızı kolayca geri alabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen hala hesabınızı alamadıysanız veya herhangi bir sorun yaşıyorsanız aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bize bildirin. En kısa sürede yorumunuz cevaplanacaktır.

Not: Yorum bölümünü kullanırken lütfen özel bilgilerinizi paylaşmayınız

Butonlar paylaşmana yardımcı olur...
Posted in Genel

En Garantili Facebook Hesap Kurtarma Yöntemleri” için 337 yorum
 1. hakan dedi ki:

  2012 yılında ceza evine girdim yeni tahliye oldum malum uzun zmaan geçti e posta ve şifermi hatırlamıyorum ne yapmam gerekir

 2. Halil dedi ki:

  Facebook tlf numarasi uzerine acili ama tlf numarasi iptal oldugu icin dogrulama kodu iptal olan numaraya gidiyor ve kodu alamiyoruz numara iptal oldugu icin bayiye gittigimizde numarayi da cikaramiyoruz bir sene gecmesi lazim diyorlar ama biz bu hesabi almamiz lazim bir kisi calmis hesabi giris yapiyor Bu konuda Ne yapabiliriz soylermisin iz lütfen

 3. Ferhat dedi ki:

  Facebook hesabim e-posta kayboldu sifresini bilmiyorum ne kadar uğraşsam geri alamadim yardımcı olabilirmisiniz.

 4. Buse sevinc dedi ki:

  Hesabım incelemede

 5. Resulmehmet mercimek dedi ki:

  Sifremi unutum giremiyorum fecebooksuma

 6. Sadık Dönmez dedi ki:

  Benim numaram değişti e postamida bilmiyorum ne yapcam şaşırdım bana bi yardim ederseniz çok memmun olurum

 7. Pinar dedi ki:

  Hesabıma kayıtlı mail benim değil. Hesabıma erişemiyorum. Yardımcı olur musunuz

 8. Gulay dedi ki:

  @ posta adresimi bulamiyoribulamiyorum

 9. Aslı dedi ki:

  Kimlik onaylı hesabım kapatıldı nasıl geri alabilirim

 10. eyyüp dedi ki:

  Onay kodu alamıyorum

 11. Ozlem ortac dedi ki:

  Hesabımı çalmışlar lütfen yardiiiiim

 12. Ozlem ortac dedi ki:

  Lütfen yardım edin ne herşeyi değiştirmiş ulaşamıyoruz mail hesabı gitmiş telefona kod gelemiyor değiştirilmiş sinirlerim tepemde bogacagim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.