En Garantili Facebook Hesap Kurtarma Yöntemleri

Bu yazımda çalınan Facebook hesabınızı nasıl kurtarabileceğinizi anlatacağım. Ama yazıma başlamadan önce hesabınızı nasıl çaldırmazsınız nasıl güvenli hale getirirsiniz onlardan bahsedeceğim. Çünkü hesabınızı güvenli hale getirmek daha sonraki olumsuz olayları yaşamanızı engelleyecektir.

Hesabınızı daha güvenli hale getirin

Öncelikle hesabınızı daha güvenli hale getirmenin yollarını düşünün. Şifrenizi zor bir şifreden seçin, belirli zamanlarda güncelleyin. Yani genel olarak seçilen şifreler “123456” veya “asdfg” gibi şifreler olabiliyor. Bu tarz şifreler kırılması en kolay şifrelerdir.

Telefon onaylı girişleri açın. Yeni bir bilgisayara tarayıcısı ya da telefondan Facebook hesabınıza girildiğinde cep telefonunuza bir şifre gönderilecektir. Bu şifreyi girmeyenler hesabınıza giriş yapamazlar. Bu şekilde hem hesabınıza birisinin girmeye çalıştığını da anlayabilirsiniz.

Bu yazıyı yeni okuyor ve ya hesabınızı güvenli hale getirmemiş olabilirsiniz

Bu durumda hesabınız muhtemel çalınmalara ve virüs bulaşmalarına açık halde duracaktır. Kolay bir şifreniz varsa birileri şifrenizi kolayca tahmin edip hesabınıza giriş yapabilecektir. Böyle bir şey başınıza geldiğinde ne yapabileceğinizi yazının devamında bulabilirsiniz.

Çalınan Facebook hesap kurtarma seçenekleri

Çalınan hesabınızı kurtarmanın en bilinen ve en hızlı yolu mail adresinize yeni bir şifre istemektir. Yeni bir şifre istemek için Facebook giriş sayfasında “Hesabını mı unuttun” butonuna tıklayın. Açılacak olan sayfadaki alana e-mail adresinizi girerek yeni şifre seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

facebook yeni şifre isteme

1. Seçenek (Mail Hesabı Girişi İle Hesap Kurtarma)

1 Seçeneği seçtiğinizde aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir bölüm gelecek ve mail hesabınıza giriş yaparak yeni şifrenizi alabileceksiniz.

facebook hesap kurtarma seçenekleri

2. Seçenek (Mail Adresinize Yeni Şifre Gönderimi)

2. Seçeneği seçtiği seçtiğinizde yine mail adresinize bir mail gönderilecek ve bağlantıya tıklayarak yeni şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

3. Seçenek (Kayıtlı Cep Telefonunuza Kod Gönderilmesi)

3. Seçeneği seçerek cep telefonunuza bir kod gönderilmesini isteyebilirsiniz. Telefonunuza gelecek olan bu kod ile Facebook hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Not: Biz yaptığımız denemede ilk seçenek seçildiğinde de cep telefonuna kod otomatik olarak geliyor.

Bunlardan Hiçbiri Yoksa

Yukarıdaki kurtarma seçeneklerinden hiçbiri sizde mevcut değilse, o zaman kutucuğun altındaki “Bunlara artık erişimin yok mu?” bağlantısına tıklayabilirsiniz. Bu bağlantıya tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir seçenek gelecektir. Buraya telefon numaranızı yada mail adresinizi girebilirsiniz. Açıklamada da yazdığı gibi size hesabınızı kurtarma konusunda bu iletişim araçlarından dönülecektir.

facebook hesap kurtarma son koz

Sonuç: Yazıda özet olarak Facebook hesap kurtarma seçeneklerinin tümünü anlattık. Bu yöntemler ile hesabınızı kolayca geri alabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen hala hesabınızı alamadıysanız veya herhangi bir sorun yaşıyorsanız aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bize bildirin. En kısa sürede yorumunuz cevaplanacaktır.

Not: Yorum bölümünü kullanırken lütfen özel bilgilerinizi paylaşmayınız

Butonlar paylaşmana yardımcı olur...
Posted in Genel

En Garantili Facebook Hesap Kurtarma Yöntemleri” için 411 yorum
 1. Serkan demirbilek dedi ki:

  Telefonumu sıfırlamak zorunda kaldım ve 10 yılı askın kullandığım hesabıma ulaşamıyorum şifremide dogru gırdıgıme eminin fakat acılmıyor yardımcı olurmusunuz

 2. havva dedi ki:

  havva96@yandex.com bu hesabım çalındı hesabı silmek için yada kaldırmak için yardımcı olurmusunuz

 3. Yasin yasin kalanoy dedi ki:

  Şifre onutum

 4. Abdullah Bıyık dedi ki:

  Merhaba benim Facebook çalındı ve üzerinden bahis oynatılıyor ve ne yaptıysam geri alamıyorum çünkü benim adıma yeni e-mail açmışlar tlf no kendi numaralarını eklemişler mail ve Mesajlar onlara gidiyor o sebebden geri alamıyorum bana yardımcı olurmusunuz Facebook defalarca kimlik bilgisi gönderdim herhangi bir Bilgi alamadım ilginiz için teşekkür ederim iyi çalişmalar hayırlı kandiller

 5. Serkan tohumcu dedi ki:

  serkantohumcu79@icloud.com Facebook hesap bana ait açılmasını istiyorum

 6. Mualla Madran dedi ki:

  ”Sana nasıl ulaşabiliriz” penceresi açılmıyor. Neden?

 7. Anonim dedi ki:

  fecebok hesabım çalındı geri alabilirmisin

 8. Kader Özcan Sarıkaya dedi ki:

  Hesabima erisemiyorum

 9. Hasanhüseyin demiroğlu dedi ki:

  Hesaba giremiyorum yardımcı olun

 10. Ömer dedi ki:

  Senelerce kullandığım hesabım giriş yapamıyorum nasıl giriş yapabilirim e polat unutun

 11. yilmaz dedi ki:

  Denedim ama sonda erişimim yok dediğimde siz değilsiniz yardımcı olamayız diyorlar

 12. Bimadur dedi ki:

  Sifremi de hatirlamiyorum facebook e mailide lutfen bana dönus yapiniz. Benm resimlerimi adimi kullaniyorlar almam lazim

 13. Sibel dedi ki:

  Yanlışlıkla doğum tarihimi yanlış onayladım ve evlilik nedeniyle soyadım değişti kimlik doğrulama gönderdim ama cevap yok ne yapabilirim

 14. Yusuf meşe dedi ki:

  Hesabım çalında gmail benim değil sondaki şikayet formunuda doldurdum cvp alamdım

 15. Berra dedi ki:

  Merhaba facebok hesabıma erişemiyorum çalındı yardım edermisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.