En Garantili Facebook Hesap Kurtarma Yöntemleri

Bu yazımda çalınan Facebook hesabınızı nasıl kurtarabileceğinizi anlatacağım. Ama yazıma başlamadan önce hesabınızı nasıl çaldırmazsınız nasıl güvenli hale getirirsiniz onlardan bahsedeceğim. Çünkü hesabınızı güvenli hale getirmek daha sonraki olumsuz olayları yaşamanızı engelleyecektir.

Hesabınızı daha güvenli hale getirin

Öncelikle hesabınızı daha güvenli hale getirmenin yollarını düşünün. Şifrenizi zor bir şifreden seçin, belirli zamanlarda güncelleyin. Yani genel olarak seçilen şifreler “123456” veya “asdfg” gibi şifreler olabiliyor. Bu tarz şifreler kırılması en kolay şifrelerdir.

Telefon onaylı girişleri açın. Yeni bir bilgisayara tarayıcısı ya da telefondan Facebook hesabınıza girildiğinde cep telefonunuza bir şifre gönderilecektir. Bu şifreyi girmeyenler hesabınıza giriş yapamazlar. Bu şekilde hem hesabınıza birisinin girmeye çalıştığını da anlayabilirsiniz.

Bu yazıyı yeni okuyor ve ya hesabınızı güvenli hale getirmemiş olabilirsiniz

Bu durumda hesabınız muhtemel çalınmalara ve virüs bulaşmalarına açık halde duracaktır. Kolay bir şifreniz varsa birileri şifrenizi kolayca tahmin edip hesabınıza giriş yapabilecektir. Böyle bir şey başınıza geldiğinde ne yapabileceğinizi yazının devamında bulabilirsiniz.

Çalınan Facebook hesap kurtarma seçenekleri

Çalınan hesabınızı kurtarmanın en bilinen ve en hızlı yolu mail adresinize yeni bir şifre istemektir. Yeni bir şifre istemek için Facebook giriş sayfasında “Hesabını mı unuttun” butonuna tıklayın. Açılacak olan sayfadaki alana e-mail adresinizi girerek yeni şifre seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

facebook yeni şifre isteme

1. Seçenek (Mail Hesabı Girişi İle Hesap Kurtarma)

1 Seçeneği seçtiğinizde aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir bölüm gelecek ve mail hesabınıza giriş yaparak yeni şifrenizi alabileceksiniz.

facebook hesap kurtarma seçenekleri

2. Seçenek (Mail Adresinize Yeni Şifre Gönderimi)

2. Seçeneği seçtiği seçtiğinizde yine mail adresinize bir mail gönderilecek ve bağlantıya tıklayarak yeni şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

3. Seçenek (Kayıtlı Cep Telefonunuza Kod Gönderilmesi)

3. Seçeneği seçerek cep telefonunuza bir kod gönderilmesini isteyebilirsiniz. Telefonunuza gelecek olan bu kod ile Facebook hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Not: Biz yaptığımız denemede ilk seçenek seçildiğinde de cep telefonuna kod otomatik olarak geliyor.

Bunlardan Hiçbiri Yoksa

Yukarıdaki kurtarma seçeneklerinden hiçbiri sizde mevcut değilse, o zaman kutucuğun altındaki “Bunlara artık erişimin yok mu?” bağlantısına tıklayabilirsiniz. Bu bağlantıya tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir seçenek gelecektir. Buraya telefon numaranızı yada mail adresinizi girebilirsiniz. Açıklamada da yazdığı gibi size hesabınızı kurtarma konusunda bu iletişim araçlarından dönülecektir.

facebook hesap kurtarma son koz

Sonuç: Yazıda özet olarak Facebook hesap kurtarma seçeneklerinin tümünü anlattık. Bu yöntemler ile hesabınızı kolayca geri alabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen hala hesabınızı alamadıysanız veya herhangi bir sorun yaşıyorsanız aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bize bildirin. En kısa sürede yorumunuz cevaplanacaktır.

Not: Yorum bölümünü kullanırken lütfen özel bilgilerinizi paylaşmayınız

Bu Makaleyi Faydalı Buldunuz Mu?
[Taplam: 231 Ortalama: 3.3]

756 comments on “En Garantili Facebook Hesap Kurtarma Yöntemleri
 1. Anonim dedi ki:

  facebook hesabım numara üzerine kayıtlı değil ve e posta bana ait olmadığından kodu göremiyorum hesabimi nasıl geri alabilirim

 2. bahar dedi ki:

  Iyi günler benim telefon numaram degistigi ićin face dagrilama kodu eski telefon numarasina gidiyor bir türlü facemi acamiyorum ne yapmamvgerekiyor

 3. Anonim dedi ki:

  Mrb hesabım çalındı nasıl kurtarırım

 4. 05372130940 dedi ki:

  Perihansavascelik hesabimikapatmak istiyorum

 5. Buse dedi ki:

  Facebook hesabımdaki numara değişmiş e postama erişemiyorum yardımcı olan var mı

 6. Svl dedi ki:

  Facemi numaramla actim ama ne cep telefonuma ne mail adresime kod gelmiyor sürekli şifre istiyor lütfen yardimci olur musunuz

 7. ahmet dedi ki:

  Merhaba facebook hesabima kayıtlı olan hotmail ile sifre mi yenileyemiyorum sifre mi de unuttum ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun acil

 8. Raşit dedi ki:

  Merhaba benim hesabim kalıcı olarak silindi şimdi geri almak istiyorum ama alamiyorum yardımdı yolurmusunuz

 9. Anonim dedi ki:

  Facebook hesabıma giriş yapamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 10. İlknur dedi ki:

  Mrb bnim sifrem mail adresime geliyr degistriyrm sonra kod matik istyr telefonunuza sms olrak gonderiliyr diyr fakat gelmiyr yrdimci olurmusunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.