En Garantili Facebook Hesap Kurtarma Yöntemleri

Bu yazımda çalınan Facebook hesabınızı nasıl kurtarabileceğinizi anlatacağım. Ama yazıma başlamadan önce hesabınızı nasıl çaldırmazsınız nasıl güvenli hale getirirsiniz onlardan bahsedeceğim. Çünkü hesabınızı güvenli hale getirmek daha sonraki olumsuz olayları yaşamanızı engelleyecektir.

Hesabınızı daha güvenli hale getirin

Öncelikle hesabınızı daha güvenli hale getirmenin yollarını düşünün. Şifrenizi zor bir şifreden seçin, belirli zamanlarda güncelleyin. Yani genel olarak seçilen şifreler “123456” veya “asdfg” gibi şifreler olabiliyor. Bu tarz şifreler kırılması en kolay şifrelerdir.

Telefon onaylı girişleri açın. Yeni bir bilgisayara tarayıcısı ya da telefondan Facebook hesabınıza girildiğinde cep telefonunuza bir şifre gönderilecektir. Bu şifreyi girmeyenler hesabınıza giriş yapamazlar. Bu şekilde hem hesabınıza birisinin girmeye çalıştığını da anlayabilirsiniz.

Bu yazıyı yeni okuyor ve ya hesabınızı güvenli hale getirmemiş olabilirsiniz

Bu durumda hesabınız muhtemel çalınmalara ve virüs bulaşmalarına açık halde duracaktır. Kolay bir şifreniz varsa birileri şifrenizi kolayca tahmin edip hesabınıza giriş yapabilecektir. Böyle bir şey başınıza geldiğinde ne yapabileceğinizi yazının devamında bulabilirsiniz.

Çalınan Facebook hesap kurtarma seçenekleri

Çalınan hesabınızı kurtarmanın en bilinen ve en hızlı yolu mail adresinize yeni bir şifre istemektir. Yeni bir şifre istemek için Facebook giriş sayfasında “Hesabını mı unuttun” butonuna tıklayın. Açılacak olan sayfadaki alana e-mail adresinizi girerek yeni şifre seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

facebook yeni şifre isteme

1. Seçenek (Mail Hesabı Girişi İle Hesap Kurtarma)

1 Seçeneği seçtiğinizde aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir bölüm gelecek ve mail hesabınıza giriş yaparak yeni şifrenizi alabileceksiniz.

facebook hesap kurtarma seçenekleri

2. Seçenek (Mail Adresinize Yeni Şifre Gönderimi)

2. Seçeneği seçtiği seçtiğinizde yine mail adresinize bir mail gönderilecek ve bağlantıya tıklayarak yeni şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

3. Seçenek (Kayıtlı Cep Telefonunuza Kod Gönderilmesi)

3. Seçeneği seçerek cep telefonunuza bir kod gönderilmesini isteyebilirsiniz. Telefonunuza gelecek olan bu kod ile Facebook hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Not: Biz yaptığımız denemede ilk seçenek seçildiğinde de cep telefonuna kod otomatik olarak geliyor.

Bunlardan Hiçbiri Yoksa

Yukarıdaki kurtarma seçeneklerinden hiçbiri sizde mevcut değilse, o zaman kutucuğun altındaki “Bunlara artık erişimin yok mu?” bağlantısına tıklayabilirsiniz. Bu bağlantıya tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir seçenek gelecektir. Buraya telefon numaranızı yada mail adresinizi girebilirsiniz. Açıklamada da yazdığı gibi size hesabınızı kurtarma konusunda bu iletişim araçlarından dönülecektir.

facebook hesap kurtarma son koz

Sonuç: Yazıda özet olarak Facebook hesap kurtarma seçeneklerinin tümünü anlattık. Bu yöntemler ile hesabınızı kolayca geri alabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen hala hesabınızı alamadıysanız veya herhangi bir sorun yaşıyorsanız aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bize bildirin. En kısa sürede yorumunuz cevaplanacaktır.

Not: Yorum bölümünü kullanırken lütfen özel bilgilerinizi paylaşmayınız

Butonlar paylaşmana yardımcı olur...
Posted in Genel

En Garantili Facebook Hesap Kurtarma Yöntemleri” için 411 yorum
 1. Ersin dedi ki:

  Bunların hiç birine erişimin yok face şifresi değişmiş acamiyom

 2. Pervin dedi ki:

  Fes hesabım kapatıldı 2 gündür uraşıyorum açamadım güvenli mod.a girmişti başka telden girmek istedim şifre yanlış oldu hesabım kapatıldı geti alamıyorum

 3. Deniz dedi ki:

  İyi geceler sizden bir ricam olacaktı lütfen yardım edermisiniz face şifremi alamıyorum hesapta numaram da var ama bana şifrem gelmiyor neden acaba yardikci olursanız sevinirim 😔

 4. Naz dedi ki:

  Yıllar önce adıma açılmış bi hesap var kapatmak için uğraşıyorum ama hiçbir sonuç alamadım ne yapmam gerekir

 5. Meryem dedi ki:

  Facebook hesabımı kurtarma kodu e-mail ile değil SMS ile gönderirmisiniz

 6. Neslihan K dedi ki:

  Eski facebook hesabıma hiçbir şekilde bulamıyorum.denediğim yöntemler daha eski fadeleri karşıma çıkarıyor ama ben onları kullanmıyorum.Nasıl geri alabilirim.

 7. Neslihan dedi ki:

  Eski facebook hesabıma hiçbir şekilde bulamıyorum.denediğim yöntemler daha eski fadeleri karşıma çıkarıyor ama ben onları kullanmıyorum.Nasıl geri alabilirim.

 8. Cevdet dedi ki:

  Ben Facebook a giris yapyorum ondan sonra güvenlik kodu istiyor ve daha önce kullandigim numaraya sifre gönderyo o numarayi kullanmadigim icin ilerleyemiyorum lütfen yardim edin

 9. hakan dedi ki:

  2012 yılında ceza evine girdim yeni tahliye oldum malum uzun zmaan geçti e posta ve şifermi hatırlamıyorum ne yapmam gerekir

 10. Halil dedi ki:

  Facebook tlf numarasi uzerine acili ama tlf numarasi iptal oldugu icin dogrulama kodu iptal olan numaraya gidiyor ve kodu alamiyoruz numara iptal oldugu icin bayiye gittigimizde numarayi da cikaramiyoruz bir sene gecmesi lazim diyorlar ama biz bu hesabi almamiz lazim bir kisi calmis hesabi giris yapiyor Bu konuda Ne yapabiliriz soylermisin iz lütfen

 11. Ferhat dedi ki:

  Facebook hesabim e-posta kayboldu sifresini bilmiyorum ne kadar uğraşsam geri alamadim yardımcı olabilirmisiniz.

 12. Buse sevinc dedi ki:

  Hesabım incelemede

 13. Resulmehmet mercimek dedi ki:

  Sifremi unutum giremiyorum fecebooksuma

 14. Sadık Dönmez dedi ki:

  Benim numaram değişti e postamida bilmiyorum ne yapcam şaşırdım bana bi yardim ederseniz çok memmun olurum

 15. Pinar dedi ki:

  Hesabıma kayıtlı mail benim değil. Hesabıma erişemiyorum. Yardımcı olur musunuz

 16. Gulay dedi ki:

  @ posta adresimi bulamiyoribulamiyorum

 17. Aslı dedi ki:

  Kimlik onaylı hesabım kapatıldı nasıl geri alabilirim

 18. eyyüp dedi ki:

  Onay kodu alamıyorum

 19. Ozlem ortac dedi ki:

  Hesabımı çalmışlar lütfen yardiiiiim

 20. Ozlem ortac dedi ki:

  Lütfen yardım edin ne herşeyi değiştirmiş ulaşamıyoruz mail hesabı gitmiş telefona kod gelemiyor değiştirilmiş sinirlerim tepemde bogacagim

  • Emre dedi ki:

   E mail adresim ve cep telefonu numaram değişti ve hesabıma erişim sagliyamiyorum yardım edermisiniz

  • Anonim dedi ki:

   En kışa sürse de acelesi warmis gidecek bilgin olsun erken gelmeye başladı aynı zamanda kendinize iyi bakın diye aliyom var mı gelcen arasında oynadığı 636tanede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.