En Garantili Facebook Hesap Kurtarma Yöntemleri

Bu yazımda çalınan Facebook hesabınızı nasıl kurtarabileceğinizi anlatacağım. Ama yazıma başlamadan önce hesabınızı nasıl çaldırmazsınız nasıl güvenli hale getirirsiniz onlardan bahsedeceğim. Çünkü hesabınızı güvenli hale getirmek daha sonraki olumsuz olayları yaşamanızı engelleyecektir.

Hesabınızı daha güvenli hale getirin

Öncelikle hesabınızı daha güvenli hale getirmenin yollarını düşünün. Şifrenizi zor bir şifreden seçin, belirli zamanlarda güncelleyin. Yani genel olarak seçilen şifreler “123456” veya “asdfg” gibi şifreler olabiliyor. Bu tarz şifreler kırılması en kolay şifrelerdir.

Telefon onaylı girişleri açın. Yeni bir bilgisayara tarayıcısı ya da telefondan Facebook hesabınıza girildiğinde cep telefonunuza bir şifre gönderilecektir. Bu şifreyi girmeyenler hesabınıza giriş yapamazlar. Bu şekilde hem hesabınıza birisinin girmeye çalıştığını da anlayabilirsiniz.

Bu yazıyı yeni okuyor ve ya hesabınızı güvenli hale getirmemiş olabilirsiniz

Bu durumda hesabınız muhtemel çalınmalara ve virüs bulaşmalarına açık halde duracaktır. Kolay bir şifreniz varsa birileri şifrenizi kolayca tahmin edip hesabınıza giriş yapabilecektir. Böyle bir şey başınıza geldiğinde ne yapabileceğinizi yazının devamında bulabilirsiniz.

Çalınan Facebook hesap kurtarma seçenekleri

Çalınan hesabınızı kurtarmanın en bilinen ve en hızlı yolu mail adresinize yeni bir şifre istemektir. Yeni bir şifre istemek için Facebook giriş sayfasında “Hesabını mı unuttun” butonuna tıklayın. Açılacak olan sayfadaki alana e-mail adresinizi girerek yeni şifre seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

facebook yeni şifre isteme

1. Seçenek (Mail Hesabı Girişi İle Hesap Kurtarma)

1 Seçeneği seçtiğinizde aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir bölüm gelecek ve mail hesabınıza giriş yaparak yeni şifrenizi alabileceksiniz.

facebook hesap kurtarma seçenekleri

2. Seçenek (Mail Adresinize Yeni Şifre Gönderimi)

2. Seçeneği seçtiği seçtiğinizde yine mail adresinize bir mail gönderilecek ve bağlantıya tıklayarak yeni şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

3. Seçenek (Kayıtlı Cep Telefonunuza Kod Gönderilmesi)

3. Seçeneği seçerek cep telefonunuza bir kod gönderilmesini isteyebilirsiniz. Telefonunuza gelecek olan bu kod ile Facebook hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Not: Biz yaptığımız denemede ilk seçenek seçildiğinde de cep telefonuna kod otomatik olarak geliyor.

Bunlardan Hiçbiri Yoksa

Yukarıdaki kurtarma seçeneklerinden hiçbiri sizde mevcut değilse, o zaman kutucuğun altındaki “Bunlara artık erişimin yok mu?” bağlantısına tıklayabilirsiniz. Bu bağlantıya tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir seçenek gelecektir. Buraya telefon numaranızı yada mail adresinizi girebilirsiniz. Açıklamada da yazdığı gibi size hesabınızı kurtarma konusunda bu iletişim araçlarından dönülecektir.

facebook hesap kurtarma son koz

Sonuç: Yazıda özet olarak Facebook hesap kurtarma seçeneklerinin tümünü anlattık. Bu yöntemler ile hesabınızı kolayca geri alabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen hala hesabınızı alamadıysanız veya herhangi bir sorun yaşıyorsanız aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bize bildirin. En kısa sürede yorumunuz cevaplanacaktır.

Not: Yorum bölümünü kullanırken lütfen özel bilgilerinizi paylaşmayınız

Butonlar paylaşmana yardımcı olur...
Posted in Genel

En Garantili Facebook Hesap Kurtarma Yöntemleri” için 383 yorum
 1. Lutfiye Güler dedi ki:

  Merhaba facebook hesabımı yazdığınız her şeyi deneyerek yaptım fakat açılmıyor kitabım için yazdığım tüm yazılarım hesabında kayıtlı onlara ulaşmak istiyorum yıllarin emeği emeğim orda kayıtlı rahmetli anne ve babamin resimleri sizden yardımcı olmanızı istiyorum tüm kalbimle inanıyorum yardımcı olacağınıza
  Saygıylar

 2. Melek mandal dedi ki:

  3sene once actgım facebook ulaşmak İstiyorum

 3. ipek dedi ki:

  merhaba ben facebook a giriş yapamıyorum otel adıyla açmıştım facebook kapatmış şimdi kimlik doğrulama istiyor en azından giriş yapayım sonra tamamen kapatıcam kimlik bilgisi göndermek istemiyorum zaten beğen sayfası ne yapabilirim

 4. Yasin dedi ki:

  Facebook hesabimi acamiyorum.

 5. Gül dedi ki:

  Facebooka kayıtlı telefon numarası ve e postaya artık erişemiyorum facebook e mailine yazdım ama hala cevap gelmedi lütfen yardım ederseniz çok sevinirim

 6. zafer ozagin dedi ki:

  Facebook başkanının eline geçti ne yapabilirim

 7. Delioqlantriplibaci dedi ki:

  Facebook şifremi değiştirdim unuttum e posta adresimin şifresini de kurtaramiyorum yardımcı olur musunuz acil!!!

 8. Deloqlantriplibaci dedi ki:

  Facebook şifremi değiştirdim unuttum e posta adresimin şifresini de kurtaramiyorum yardımcı olur musunuz acil!!!

 9. Ates dedi ki:

  Telefon numaramı degıstım eskı numarama kod gıdıyor sıfre degıstıremıyorum

 10. Ali dedi ki:

  Çocugun bile yapabilecegi şeyleri zırvalamışsın kardesim farkli bisey paylasin ki cana deysin adam zaten epostasına gire bilse kurtaracak e postaya giremeyen ler napsin 😒

 11. Yasin şimşek dedi ki:

  Merhaba facebook hesabım çalındı kurtaramıyorum yardımcı olabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.