Eski Günlere Dönmek İçin Facebook Hesabınızı Silin

Teknolojinin hızına yetişemediğimiz şu zamanlarda, kendimizi çok sosyal ve kişisel iletişim içinde hissetsek de aslında yalnızız. Neden mi? Artık bütün işlerimizi internet üzerinden yapar hale geldik. İnternet sayesinde faturalarımızı yatırıyor, arkadaşlarımızla sohbet ediyor, alış verişimizi dahi buradan yapıyor, banka işlemlerimizi dahi buradan gerçekleştiriyoruz. Teknoloji değince çoğumuzun aklına internet gelmekte.

Biz ne zaman bu kadar internet bağımlısı teknoloji düşkünü haline geldik anlam veremiyorum. Elimizden laptoplar, akıllı telefonlar, tapletler düşmez evimizden Lcd televizyonlar, mikrodalga fırınlar, mikserler, elektronik aletler eksik olmaz hale geldi. Hatta kronik şekilde bağımlıları olduk. Yanımıza telefonumuzu almadan dışarı çıkamaz hale geldik. En iyi dostumuz, sırdaşımız, arkadaşımız bildik. Oysa teknolojik aletler olmadan önce nasıldı bir düşünelim. Çoçukken oyunlarımızı mahallemizin sokakların da oynardık. Şimdilerde bakıyorum da sokaklarda oyun oynayan çoçukları görmeyi dahi bırakın, onların oyun oynayarak kendilerini sosyalleştirecekleri, arkadaşlık kuracakları yerleri görmek bile mümkün değil. Yoksa yanlışmı düşünüyorum…? Şimdilerde hepimiz evlerimize hapsolduk. Özgür olduğumuzu, her istediğimizi yapabildiğimizi düşünerek. Şöyle bir kendinizden düşünün. Akşam olmuş herkes eve toplanmış. İsterseniz teknoloji gelişmeden öncesine ve sonrasına bakalım. Herkes bilgisayarından Facebook hesabını açıyor ve tüm sosyal yaşantı Facebook içinde geçiyor.

facebook silme

Teknoloji gelişmeden önce, aile bireyleri ev halkı oturur sohbetler eder gün içerisinde neler yaptıklarından bahsederler ve hep beraber yemeklerini yerlerdi. Çoçuklar okuldaki yaptıklarından, baba iş yerindeki durumdan yada işinden bahsederdi. Anne akşam için mutfağında harıl harıl yemek hazırlardı. Gündüzde sohbete komşularını çağırır yada en kötü ihtimal komşusuna gider tabiri caizse dedi kodu yapardı. Aile bireylerinden hiç birisi ne okulda ne işte nede evde yalnızlık yaşamazdı. İşte yanlızlaştıran teknoloji önce Facebook ile başladı.Facebook hesabınızı silip eski sosyal hayatınıza bir nebze de olsa dönmeye çalışın.

Facebook Hesap Silme

Şimdilerde eve gelen her çoçuk hemen ya bilgisayar, tablet, telefona baba lcd tv  başına, anne bütün bu olanlardan sıkılmış yemeği dahi hazırlamaya gerek duymamış, komşuluk bağları zaten çoktan kopmuş. En kötü ihtimal yemekte dışarıdan ve kesinlikle teknolojik bir cihaz vasıtası ile sipariş edilmiştir. Facebook hesap silme işlemleri ile kendinize ve ailenize zaman ayırmanız daha mümkün hale gelecektir.

Şimdi siz söyleyin teknoloji yanlızlığa itiyor mu, itmiyor mu? Tabi teknolojinin ortaya çıkardığı buhranlar da cabası. Hem ruhsal, hem bedensel sıkıntılar. Sosyal açıdan uyum sorunları, okulda, işte hatta evde başarısızlıklar. Diğer bir taraftan bulunulabilecek en büyük nimetten sayılan teknolojinin dahi dozajına dikkat etmek gerekir. Aksi halde tehlike arz edebilir. Ne ondan mahrum kalmalı neden haddinden fazla hayata dahil edilmeli. En basit örnekle açıklayacak olursam; “Bir kuş düşünün avuçlarınızın içinde. Kaçmaması için onu avuçlarınızla sıkarsanız ölür. Lakin az biraz rahat etsin diye gevşek de bırakırsanız uçar gider.” Teknolojide buna benzer benim nazarımda. O yüzden ortasını bulmak her daim önemlidir.

Facebook Hesap Dondurma

Sizde Facebook ve diğer sosyal medya hesaplarınıza bir sınır getirin. Tüm zamanınızı telefon yada bilgisayar başında geirmeyin. Facebook hesabını silmek için yukarıdaki menülerden yardım alabilirsiniz.  Facebook hesap dondurma ve diğer işlemleriniz için sitemizden sonuna kadar faydalanabilirsiniz.

Butonlar paylaşmana yardımcı olur...
Posted in Blog

Eski Günlere Dönmek İçin Facebook Hesabınızı Silin” için 1 yorum
  1. samet dedi ki:

    yeni hesap acacagim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.