Facebook grup silme için gerekli olan en önemli şart o grubun yöneticisi ve kurucusu olmanız gerekiyor. Yöneticisi olmadığını grubu silemezsiniz.

Öncelikle yapmanız gereken grubunuzdaki bulunan herkesi çıkarmanız gerekiyor. Bu işlemi yapmak için aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi üyelerin altında görünen dişli çark simgesine tıklayıp arkasından Gruptan Çıkar linkine tıklayın. Bu şekilde tüm üyeleri gruptan çıkarmanız gerekiyor.

Bir grubu silmek için:

  1. Haber Kaynağınızda, soldaki menüde Gruplar‘a tıklayın ve grubunuzu seçin.
  2. Soldaki Üyeler‘e tıklayın.
  3. Her üye adının yanındaki Diğer tıklayın ve Gruptan Çıkar‘ı seçin.
  4. Diğer üyeleri çıkardıktan sonra kendi adınızın yanındaki Gruptan Ayrıl‘ı seçin.
Not: Grupta yöneticiyseniz, grubu ilk kuran kişi grubu silmek istemediği sürece, kendiniz oluşturmadığınız bir grubu silemezsiniz.

Gruplar listesine gitmek için buraya tıklayınız.

facebook-grup-silme-1Tüm üyeleri tek tek gruptan çıkardıktan sonra son olarak sıra kendinize geliyor. Kendiniz de gruptan ayrıl butonuna tıklayın.

Arkasından aşağıdaki gibi bir uyarı gelecek. Bu uyarıda facebook gruptaki son kişi siz olduğunuzu ve gruptan ayrıldığınızda tamamen grubun silineceği bildiriliyor.

facebook-grup-silme-3Leave and Delete butonuna bastıktan sonra artık grubunuz kalmayacak ve tamamen silinmiş olacaktır.

Şimdilik bu işlemlerin dışında bir alternatif bulunmamaktadır. Maalesef Facebook buna izin vermiyor. Bu nedenle biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Zor bir işlem biliyorum ama daha kolayını bulduğumda hemen buraya yazacağım.

Sohbete katılın

113 yorum

 1. Bu grupları toplu olarak silme neden yok acaba? Bu facebookun gıcık gıcık hareketleri insanı çileden çıakrıyor

 2. bu facebook gruplarını toplu silmenin bir yolu olmalı. nereye baktıysam bulamadım. 500 gruba katılmışım nasıl bunları tek tek temizliycem ki ben şimdi

 3. Facebook silme programı ile grup silme işlemi şimdilik biraz daha uzun sürüyor. Grubun kurucusu olarak sitede kayıtlı grup üyelerinin tektek tüm üyeliklerini iptal etmek gerekiyor ve en son grup kurucusu üyelikten kendini men ediyor ve grup tamamen siliniyor.Bu konuyla ilgili resimli anlatımla iki grubumu sildim. Bambaşka bir grup oluşturmaktayım ve vakti gelince illaki onları da sileceğim.

 4. Grup silme konusu benim için bir görev adeta.O kadar çok grup oluşturmuşum ki tek tek bütün üyeleri silmek ve en sonda bende veda ediyorum grubuma.Bilgilerimi paylaşmak diğer arkadaşların bilgilerinden faydalanmak ve grup olarak o konu ile ilgili sohbet etmek çok keyif verici tabi bazen nahoş şeylerde yaşanmiyor değil.

 5. Facebook ile güne başlayan biri olarak grup kurdum ve orada çok eğlenceli vakitler geçirdim.Anne ve emzirme üzerine açılmış bir gruptu annelerin tecrübeleri ve tavsiyeleri ile birbirine yol gösterdiği bir gruptu grubu kurarken belli başlı bazı kurallar koydum ornegin ilaç adı vermek yasaktı sonuçta doktor tavsiyesi hariç kimse ilaç kullanmamali bilinçsiz ilaç kullanımları istenmeyen olaylara sebep olabilir bu konuda bir çok kez üyeleri uyardim hatta üyeliklerini iptal ettim ama artık Yoruldum bazıları laftan anlamıyor ve bende bu yuzden grubu sildim

 6. Bu grup silme olayı beni o kadar yorduki bir daha asla grup falan kurmam birileri kurşun ben gider üye olurum kurması çok kolay ama silmesi uzun iş. Facebook sayfasında dolaşmak yorum yapmak begenmek bana yeter zaten sayfada açılan postlardan bir çok yorum sayesinde bilgi edinmek mümkün o kadar sosyal ve faal bir sayfaki insanın hiç canı sıkılmıyor. Gündemdeki her konuyu orada takip etmek mümkün.

 7. Farkına varmadan amma çok grup kurmuşum artık yetişemez oldum.Kendi işine ayıracak zamanım kalmamıştı ne ara bu kadar kaldırdıysam artık ucu bucagi görünmedi bende tek tek kapatmaya başladım.oda beni baya bir uğraştırdı ama yapacak birşey yok. Bundan sonra grup kurmak yerine üye olucam rahat etcem beni ilgilendiren konulara yorum yapicam. Grup sayesinde bilgi seviyem tavan yaptı tecrubelisinden tutunda uzmanına kadar çeşit çeşit bilgiler öğrendim bana bu konuda kazancı çok oldu faydasını fazlasıyla gordum yani.

 8. Bu grup silme işi beni çok yordu üyelikleri kabul etmek ne kolaymis anlamadan Kurduğum grubu kapatırken tek tek üyeleri silerken bir an komple hesabimi silip yenisini açmak geldi adminler bence kişi sayısına dikkat edin ne kadar çok üye o kadar çok sayfaya bye bye demek unutmayin

 9. Facebook hesabimda sakin sakin dolaşan beni arkadaşım tanıştırdı facebook grupla beni 3 aya yakın sadece başvuru yaptım kabul edildim vs…
  Oradaki tavsiyelere uyup 5 yere daha kayıt olduktan sonra ögrendim ki bende grup kurup kurdum örgü modelleriyle ilgili sonrasında facebookta dolaşırken grup için tartışmalarla kendime vakit ayirmaktan Yoruldum.
  Açtığım iki grubuna sild

 10. Bayanlar arası sohbet temali bir grup kurdum. Grup üyelerine burada bayanların sorunlarini yalnızca uye olanların görebileceği ve bu yüzdende rahatlıkla paylaşım yapabilecekleri bir gruptu. İlk başlarda herşey gayet normal ve yolunda gidiyordu fakat zamanla paylasimlar grubun amacının dışına cıktı yorumlarda ahlak ve görgü kurallarıni fazlasıyla aştı. Uyarı grup üyeliği sonlandirma derken fazla yorulmaya ve takipte zorlanmaya başladım ve careyi grubu silmekte buldum. Şimdi kafam çok rahat. Admin olmamanın huzurunu ozlemisim uyarmak takip cevaplama bitti yaşasın

 11. Facede grup kurduk ama tüm yöneticiler facelerini silmişler grubu da nasıl silebilirim kimse gruba giremiyor

 12. Kullanmak iştemiyorum hesaplarım kapatılsın tamamı kapatılsın benim sayfamı tamamı silinsin

 13. Banana ait ne kadar facebook var ise hepsinin silinmesini istiyorum

 14. benim adıma olan tum faceebook hesapları silinmesini istiyorum

 15. telefonu son iki numarası 69 ile biten birisi facebook hesabımı ele geçirmiş ilgililerinin haberi olsun

 16. Merhaba arkadaşlar
  Ben grubumu silmek için tüm üye arkadaşları sildim
  Ama daha sonra eklenen resimler ve videolar var, yani emek
  Grubu kapamasam tek ben yönetici olacak kalsam bu grubu ve bilgileri muhaavaza edebilir iyim?

  Teşekkürler

  1. Tabiki edebilirsiniz. Grupta kalan son kişi sizseniz ve kendinizi de silmezseniz grubunuz açık şekilde kalacaktır. Gizlilik ayarını da gizli ya da kapalı yaparsanız sadece siz görebilirsiniz.

 17. Gruptaki bütün üyeleri sildim, tek ben varım. Ama buna rağmen 4 üye var gözüküyor ve fakat üyeler görünmüyor. bu yüzden gruptan ayrıl dediğimde “gruptan ayrıl ve grubu sil” diye bir şey çıkmıyor. Neden olabliir?

 18. Facebook hesabıma birden fazla şifrelerine ulaşamadığım için hesapları silemiyorum ne yapmalıyım

 19. Ben SÜLEYMAN YASDI bu adıma en az 12 Facebook hesabı oluştu bunlardan rahatsız oluyorum kaldırmak için çok uğraştım ama bir türlü kaldıramadım hesap larımı sıfırlamak istiyorum yorumum bu umarım anlaşılmıştır

 20. sevdam konaklı isimli Grubun kurucusu ve yöneticisiyim gruptaki üyeleri tek tek sildim ve en son kendim kaldım grupta görünür hiçbir üye olmadığı halde üye varmış gibi gösteriyor ve grubu kapatamıyorum yardımcı olurmusunuz

  1. Aynısı bendede oldu hala kişi varmış gibi gözüküyor ama yok öğrenirseniz yazın lütfen

  1. Grup kapatma biraz daha farklı ve zor bir işlem. Yazımızı detaylı okumanızı tavsiye ederiz.

 21. Unutulan hesaml lütfen kapatın
  YouTube hesabım lütfen kapatın rahatsız ediyorum lütfen

 22. Adıma 3 tane facecook acılmıstmır size para teklifi ve kontor teklifi yapanlara itimat etmeyin

 23. Eski facebook silmek istiyorum fakat sifremi kirdiklari icin silemiyorum. Bana yardimci olurmusunuz.

 24. amnk bu ne lan.. hesabim bashkasinin elinde silmek istiyorum olmuyor fb yapanin amnk 14gun boyunca bekleyecekmisik amnk hemen silinsin gitsin..!!!!!!!

 25. E posta yi yazıyorum tamam diyor girişte yanlış oldu diyor silinmesini ve kapatılmasını istiyorum Abdullah Turgut konya Ereğli 905327972781

 26. Kaldirin bu lanet seyi coluk cocuk mahfoldu yaaa derhal silinmesini istiyorum,neden bu kadar zor silinmesi

 27. Hesabım çalındı acil facebook hesabımı kapatmam gerekiyor ama bir türlü yapamıyorum yardımınıza ihtiyacım var facebook a asla giremiyorum

 28. Birden çok facebook um var bunları tek tek silmek istiyorum tskler

 29. Tum Facebook hasabimi silmek istiyorum lutfen kalici olarak silin

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.