Facebook Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Bu içerikte Facebook hesap silme ve Facebook hesap kapatma ile ilgili işlemlerin resimli olarak anlatıldığı makaleyi bulacaksınız. Facebook hesabı açtığımıza bazı nedenlerden ötürü pişman olabilir ya da Facebook hesabımızı tamamen nedensiz silmek isteyebilirsiniz. Bu yazıyı okuduktan sonra Facebook hesabınızı tamamen silme konusunu öğrenmiş olacaksınız. Facebook hesap silme işlemlerine başlayalım.


En güncel ve en yeni Facebook silme yöntemini sunuyorum;


Diğer birçok sitede Facebook hesap silme işlemleri ile ilgili makaleler bulabilirsiniz. Ama sürekli güncellenen Facebook hesap silme işlemlerini de zaman zaman değiştiriyor. Bizim sitemizdeki işlemler son güncellemeler ile birlikte gelen değişiklikleri de kapsamaktadır.

1. Adım: Öncelikle aşağıda vermiş oluğum linke tıklıyoruz.

Facebook Hesap Silme Linki
Linke tıkladığımızda aşağıdaki yere gelmelisiniz. Dikkat!!! Linke tıklamanız ile birlikte Facebook hesap silme başlamış olacaktır. Kapatmak istediğiniz hesaptan Facebook’a giriş yapmış olmalısınız!!!

facebook-hesabı-silme

2. Adım: Hesabımı sil butonuna tıklayarak silme işlemini başlatıyoruz. Hesabımı sil dedikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir ve enteresan güvenlik önlemini geçmenizi isteyecektir. Yazıdaki istenileni yapıp onaylıyoruz ve hesabımız silinme sürecine girmiş oluyor.

facebook-hesabı-silme-2

3. Adım: Eğer silinme işlemini iptal etmezseniz normal şartlarda Facebook hesabınız 14 gün içinde silinecektir. 

facebook-hesabı-silme-3

ÖNEMLİ NOT: Silme işlemini onayladıktan sonra 14 gün bu hesabınıza giriş yapmamanız gerekiyor. Eğer facebook hesabınıza giriş yaparsanız hesap silme işlemi iptal olur ve yeniden işlemleri tekrarlayıp 14 günlük süreci yeniden başlatmanız gerekir.

Facebook Hesapları Kapatmalar Çoğaldı

Facebook hayatımızı resmen çalan bir sosyal medya aracı olmaya başladı. Hepimizin şu veya bu sebeple mutlaka bir Facebook hesabı var. Hatta bizim gibi webmaster arkadaşların çok daha fazladır. Çünkü sosyal medyanın internet ortamındaki gücü özellikle de Facebook’un gücü tartışılmaz. O nedenle ben mecburen Facebook hesapları, Facebook sayfaları ve grupları besliyorum. Ama kesinlikle açmak ve kullanmak istemiyorum şahsi olarak.

Son dönemde Facebook hesap kapatma işlemini yapan kullanıcı sayısı 5 milyonu aşmış durumda. Bu da gösteriyor ki artık insanlar Facebook’dan sıkıldı. Daha önceleri msn hayatımızdayken hep düşünürdüm bu MSN ne zaman sona erecek diye hayal bile edemezdim MSN’in biteceğini. Ama gördüğünüz gibi Facebook geldi ve MSN artık tarih oldu. Bakalım Facebook’u hangi site bitirecek.

Eğer bu yazı hesabınızı silmenize yardımcı olduysa ve işinize yaradıysa aşağıdan yıldız vererek oylayabilirsiniz. İşinize yaramadıysa yorum bölümünü kullanarak sorularınızı sorabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olurum.

Butonlar paylaşmana yardımcı olur...
Posted in Genel

Facebook Hesabı Silme Nasıl Yapılır?” için 215 yorum
 1. Şükran Beyza Tekeli dedi ki:

  iptal edemiyorum sifremi unuttugum icin cok hesabim oldu Şükran Beyza Tekeli Adim Soyadim

 2. Meral kendir dedi ki:

  İptal edemiyorum

 3. G dedi ki:

  Bütün hesaplarını silmek kapatmak istiyorum

 4. Anonim dedi ki:

  Facebook hesabını tamamen kapanacak

 5. eda ak dedi ki:

  Yaolmuyor

 6. Suleyman ku dedi ki:

  Hesap silme icin yardim edin

 7. Anonim dedi ki:

  hesabimi silmek cok istiyorum

 8. Abdullah kaya dedi ki:

  Facebook hesabım kapatılmasını istiyorum

 9. guchkhk dedi ki:

  Hesap
  kapatilsin

 10. leylan kılınç can dedi ki:

  hesabımın silinmesini istiyırum

 11. saniye dedi ki:

  çabuktaki hesabımı silmek istiyorum çok hesabim olduğu için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.