Facebook Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Bu içerikte Facebook hesap silme ve Facebook hesap kapatma ile ilgili işlemlerin resimli olarak anlatıldığı makaleyi bulacaksınız. Facebook hesabı açtığımıza bazı nedenlerden ötürü pişman olabilir ya da Facebook hesabımızı tamamen nedensiz silmek isteyebilirsiniz. Bu yazıyı okuduktan sonra Facebook hesabınızı tamamen silme konusunu öğrenmiş olacaksınız. Facebook hesap silme işlemlerine başlayalım.


En güncel ve en yeni Facebook silme yöntemini sunuyorum;


Diğer birçok sitede Facebook hesap silme işlemleri ile ilgili makaleler bulabilirsiniz. Ama sürekli güncellenen Facebook hesap silme işlemlerini de zaman zaman değiştiriyor. Bizim sitemizdeki işlemler son güncellemeler ile birlikte gelen değişiklikleri de kapsamaktadır.

1. Adım: Öncelikle aşağıda vermiş oluğum linke tıklıyoruz.

Facebook Hesap Silme Linki
Linke tıkladığımızda aşağıdaki yere gelmelisiniz. Dikkat!!! Linke tıklamanız ile birlikte Facebook hesap silme başlamış olacaktır. Kapatmak istediğiniz hesaptan Facebook’a giriş yapmış olmalısınız!!!

facebook-hesabı-silme

2. Adım: Hesabımı sil butonuna tıklayarak silme işlemini başlatıyoruz. Hesabımı sil dedikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir ve enteresan güvenlik önlemini geçmenizi isteyecektir. Yazıdaki istenileni yapıp onaylıyoruz ve hesabımız silinme sürecine girmiş oluyor.

facebook-hesabı-silme-2

3. Adım: Eğer silinme işlemini iptal etmezseniz normal şartlarda Facebook hesabınız 14 gün içinde silinecektir. 

facebook-hesabı-silme-3

ÖNEMLİ NOT: Silme işlemini onayladıktan sonra 14 gün bu hesabınıza giriş yapmamanız gerekiyor. Eğer facebook hesabınıza giriş yaparsanız hesap silme işlemi iptal olur ve yeniden işlemleri tekrarlayıp 14 günlük süreci yeniden başlatmanız gerekir.

Facebook Hesapları Kapatmalar Çoğaldı

Facebook hayatımızı resmen çalan bir sosyal medya aracı olmaya başladı. Hepimizin şu veya bu sebeple mutlaka bir Facebook hesabı var. Hatta bizim gibi webmaster arkadaşların çok daha fazladır. Çünkü sosyal medyanın internet ortamındaki gücü özellikle de Facebook’un gücü tartışılmaz. O nedenle ben mecburen Facebook hesapları, Facebook sayfaları ve grupları besliyorum. Ama kesinlikle açmak ve kullanmak istemiyorum şahsi olarak.

Son dönemde Facebook hesap kapatma işlemini yapan kullanıcı sayısı 5 milyonu aşmış durumda. Bu da gösteriyor ki artık insanlar Facebook’dan sıkıldı. Daha önceleri msn hayatımızdayken hep düşünürdüm bu MSN ne zaman sona erecek diye hayal bile edemezdim MSN’in biteceğini. Ama gördüğünüz gibi Facebook geldi ve MSN artık tarih oldu. Bakalım Facebook’u hangi site bitirecek.

Eğer bu yazı hesabınızı silmenize yardımcı olduysa ve işinize yaradıysa aşağıdan yıldız vererek oylayabilirsiniz. İşinize yaramadıysa yorum bölümünü kullanarak sorularınızı sorabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olurum.

Butonlar paylaşmana yardımcı olur...
Posted in Genel

Facebook Hesabı Silme Nasıl Yapılır?” için 215 yorum
 1. Inci dedi ki:

  Hesabimi silmek istiyorum

 2. Anonim dedi ki:

  Facebokk kapatilsin

 3. gizem dedi ki:

  2hesabım var 1’ini silmek. İstiyorum

 4. isimsiz dedi ki:

  yıllar öncesi açtığım bir facem var fakat hesabımıda şifremide unuttum o yıllarda başka biriyle evliydim ordaki resimler eski eşime ait şimdi ise çok mutlu bir evliliğim vede bir çocuğum var o facem bende sıkıntı yaratıyor lütfen yardımcı olun nasıl silebilirim

 5. İsmail dedi ki:

  Ben silmek istiyorum

 6. mehmet sariay dedi ki:

  eski hesaplarimi tamamen silmek istiyorum

 7. Adnan Gokky dedi ki:

  Adnan gokkaya adnan tum hesablarimi kapat make istiyorum cok zamanim harcandigi icin tesekkurler

 8. Atila özdemir dedi ki:

  Şu anda 3.adet adıma kayıtlı fecam var ikisini kapatmak istiyorum

 9. Mustafa dedi ki:

  Fecebook kapatmak isterim.

 10. Dilaver Sarıkamış dedi ki:

  İstemiyorum

 11. Selin kaplan dedi ki:

  Facebook hesabimi silmek istiyorum

 12. Gulsen dedi ki:

  Silmekistiyorum tamamen

 13. Derviş Dolaş dedi ki:

  Şu anda üç facebook hasabım var ben hiç birine ulaşamıyorum o yüzden hepsini silmek istiyorum02aydinpinar02@gmail.com tlf.505320****ve537889****

 14. Derviş02aydinpinar02@gmail.comnar02@g dedi ki:

  2.instagram.1.Messenger.3.tane face book hesabım var.6 tane hesabım bana kilitli el alleme açık.Hepsini silin. Çünkü silmek için ben hesbıma giremiyorum

 15. Derviş Dolaş dedi ki:

  Şu anda üç facebook hasabım var ben hiç birine ulaşamıyorum o yüzden hepsini silmek istiyorum

 16. hayat toprak dedi ki:

  Sevilmek istyorum

 17. Hasan Hasan Bozkurt dedi ki:

  Silmek istiyorum

 18. sadi dedi ki:

  istemiyorum

 19. arap balkan dedi ki:

  Eski hesaplarımı tamamen silmek istiyorum

 20. Semih dedi ki:

  Sil mek is tiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.