Facebook Hesabını Tamamen Silme – Kapatma

İnsanların gelişen teknoloji ile, çok daha modern ve çok daha pratik çözümlere kavuşan ihtiyaçlarının başında gelir, iletişim. O an yanımızda olmayan biriyle alakalı, bilgi edinme yöntemidir. Şuan günümüzde en çok tercih edilen ve aynı anda pek çok kişiyle iletişim halinde olmamızı, hem resim hem de video paylaşma, mesajlaşma, hatta içerisinde bulunan uygulamalar yardımıyla sesli ve görüntülü görüşme ve arama yapma imkanı sunan, en çok tercih edilen sosyal paylaşım platformu Facebook ile, her şey çok daha eğlenceli! Programın kurucusu Mark Zuckerberg, The Facebook’un bu kadar geniş kitlelere hitap edeceğini asla düşlememiştir.

Harvard öğrencileri için kurulan ve zaman içerisinde gelişerek, bölgeler arası yayılan bu akımın, şuan en çok indirilen yani, en çok kullanılan uygulama olması, bir markanın varoluş hikayesi adeta!

Facebook hesabını silmek istediğine emin değilsen hesabını dondurabilirsin;

Eğer Facebook hesabınızı tamamen silmek istmiyor ve bir süreliğine dondurmak istiyorsanız buraya tıklayınız. Bu linkte hesabınız silinmez, sadece bir süreliğine dondurulur. Bu süreye yine siz karar verebilirsiniz. Yani dondurma işleminin son bulması için hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir. Ancak şifrenizi unutmayın yada unutsanız bile en azından mail adresinizi ve mail adresinizin şifresini unutmamanız gerekiyor. Bize gelen şikayetlerin büyük çoğunluğu Facebook mail adresi ve şifresinin unutulduğu yönünde. Mail adres ve şifresi olmadan maalesef hesabınıza hiç bir şekilde giriş yapamazsınız. Mail adresinizi geri getirmek için kurtarma seçenekleri de var onları kullanabilirsiniz.

Facebook hiç mi olumsuz yönlere sahip değil?

Adeta hayatı esir almış, arkadaşlarınla sohbet etme, yeni arkadaşlar edinme, gurbetteki akraban ile görüntülü Konuşma, oyun oynama, grup kurma, hatta ticaret ve alışverişe kadar pek çok alandan oturduğunuz yerden yararlanma fırsatı sunuyor oluşu ile, anti-sosyal bir hale dönüşmemize, her şeyi sanal ortamda halletmeye alışmamıza, doğallıktan git gide uzaklaşmamıza neden olur.

Zaman içerisinde kültürümüzü ve ananelerimizi unutmamıza neden olur. Bazen de kötü niyetli kişilerin eline geçen hesabımızda yayınlananlar psikolojik olarak bizi yıpratabilir.

Bu tarz olumsuzluklara karşı, en güzel yapılacak olan tutumlardan biri de, Facebook hesap silme olacaktır.

Facebook hesabını silmeye kesin kararlıysan okumaya devam et;

Ama yok ben hesabımı dondurmadan direk olarak silmek ve bir daha geri dönmek istemiyorum diyorsan yine sen bilirsin 🙂 Hesabını tamamen kesin ve kalıcı olarak silmek için aşağıdaki butona tıklayınız.

Facebook Hesap Silme Linki

Bu bağlantıya tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran açılacak ve Facebook sana kibar bir dille tekrar emin misin diye soracak ve silinme işleminden sonra neler olacağını son bir kere daha hatırlatacak.
facebook-hesabını-tamamen-silme

Hesabınızı Neden Silmek İstediğinizi Merak Ettim 🙂

Aslında Facebook hesabını silmek için binlerce neden var. Sosyal medya bizi esiri olarak eline aldı diyebiliriz. Bende Facebook hesabımı silmeyi çok denedim ama sonuç hep hüsran oldu. Defalarca sildikten, dondurduktan sonra yine açtım. Şu anda 9-10 adet Facebook hesabım bulunmakta sakın bizim oğlan Mark duymasın. Zaten sürekli başım dertte ceza verip duruyor.

Her neyse konunun dışına çıktık ama çok da fazla abartmadan sormak istiyorum Facebook hesabını neden kapatıyorsun? Bu sorumun cevabını aşağıdaki yorum kutusuna yazabilirseniz beni çok mutlu edersiniz.

Facebook Hesap Silme Videolu Anlatım

Butonlar paylaşmana yardımcı olur...
Posted in Genel

Facebook Hesabını Tamamen Silme – Kapatma” için 2.422 yorum
 1. gulnare dedi ki:

  men kohne hesabima girmek isdedim yalniw olub yesisini acdim ona gore teze hesabi silmek isderem

 2. berk inan dedi ki:

  hesabım kapatıldı nasıl geri alırım

 3. muammer bozkurt dedi ki:

  Facebook kullanmak istemiyorum kapatılmasını istiyorum kararım kesin.

 4. Seniye bozdemir dedi ki:

  Hesabimi silmek istiyorum

 5. Anonim dedi ki:

  KESTİRME HEBLARIMI NASIL SİLERİM

 6. resad dedi ki:

  hesabimi sil

 7. Anonim dedi ki:

  Silmek istiyorum tekefon gozhkuyo hicc bise acamiyomm sikildim

 8. scal dedi ki:

  Facebooka giremiyorum giriş yapamasınız deyip duruyor ne yapmam lazım

 9. HATİCE dedi ki:

  kapatmakadar rum

 10. HATİCE dedi ki:

  benim hesabımı kullanıyorlar

 11. Anonim dedi ki:

  çaldılar beni hesabıma kullanıyorlar

 12. sonya dedi ki:

  Facebookher kimsenin eline girmesin

 13. Fatih dedi ki:

  Hesapı silmem gerek yoksa birkaç kişi çalacak hesabımı

 14. Barış dedi ki:

  Facebook’ta paylaştım şeyler Yüzünden hapis cezası yedim

 15. Nurcell dedi ki:

  5 yıldır kullanmıyorum dondurmuştum ama bugün telefona bir uygulama yükledim mail adresinden aktifleşmiş ve hoşgeldiniz diye bir mail görünce silmek istedim yıllar önce de sıktığı ve çok zaman çaldığı boş insanların merci olduğu için dondurmuştum ve pişman değilim:))

 16. Zeynep dedi ki:

  Hesaplarımı kapatın

 17. Cemre dedi ki:

  Hava harp okuluna gidince siteme bakıyorlar o yüzden siliyorum

 18. sanane dedi ki:

  sama sapan olmuş.Faceninde içine sıçılmış.

 19. sanane dedi ki:

  Facebook bok gibi olmuş

 20. Talat akgedik dedi ki:

  Cok hesabim var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.