Bu yazımızda Facebook hesap silme ile ilgili size yardımcı olmak için bilgiler vermeye çalışacağız. İletişimin 2004 yapımı ve güncel yeniliklerle en vazgeçilmez şekli ile, online olarak Facebook uygulamasıyla kullanıcılarıyla her geçen gün çoğalarak devam ediyor.

İnsanların birbirlerinden haberdar olma memnuniyeti, çok uzakta olunsa bile görüntülü görüşme sayesinde özlem duygusundan arınma, bazen ticari bazen bilgilendirme amaçlı insanları yönlendiren sosyal paylaşım ağı ile, kesintisiz iletişimin avantajlarından sonuna kadar faydalanmak, sunduğu konfor ve hız bu uygulamayı hep en popüler olmak zorunda bırakıyor.

Başladığı noktadan günümüze kadar teknolojinin verdiği tüm kolaylık ve yenilikleri,  bünyesine katarak kullanıcı sayısını arttıran Facebook’la en moda ve en trend akımları takip etmekten geri kalmazsınız. Kullandığınız cihazınızda Facebook varsa, hayatın minimalize versiyonu parmaklarınızın ucunda demektir.

Peki ya bu hayatınızın odak noktasında zamanınızın büyük bir bölümünü ayırdığınız, gün içerisinde heberleşmek için tercih ettiğiniz bu alışkanlığın belli bir süre sizi etkisi altında bırakmasından uzaklaşmak isterseniz ya da yeni bir hesapla bu uygulamaya devam etmek isterseniz yapmanız gereken aşamalar nelerdir?

Facebook hesap silme işlemi yapmak ve kalıcı olarak hesabınızı kullanmaktan vazgeçmek için yapmanız gereken ilk işlem, kurucusu olduğunuz sayfaları kapatmak veya başka bir kurucuya bırakmaktır. Aksi taktirde bu sayfalarda paylaşımlar olduğu sürece hesabınızın kapanması mümkün olmayacaktır.

Facebook grup silme, hesap silme, zaman tüneli temizleme.
Facebook grup silme, hesap silme, zaman tüneli temizleme.

Bu işlemi yaptıktan sonra, hala hesap silme konusunda kararlıysanız yapmanız gerekenler; Hesabınıza giriş yapıp hesap silme bağlantısını tıkladıktan sonra, açılan sayfada “Hesabımı Sil” butonuna basıp, yeni açılan pencereden devam ederek işlemi tamamlayım. Facebook grup silme işlemlerinin anlatıldığı yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Bilgisayar tarayıcısı yerine mobil uygulamadan Facebook hesap silmek için bu linkteki yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra 14 gün boyunca hesabınıza giriş yapmazsanız, kalıcı olarak Facebook Silme işlemini başarıyla tamamlamış olacaksınız. Yıllardır emek ettiğiniz, anılarınızın saklı olduğu bu hesaptan vazgeçmek için, iyi düşünün ve öyle karar verin.

Sohbete katılın

26 yorum

  1. başkaların eline yanlışlıkla aile fotorafları geçtiğinden dolayı

    1. yanlışlıkla kendi fotomu vereyim derken tüm aile fotoğraflarını vermişim o yüzden kapatmak istiyorum

     1. epostada vefesbookta kimseden duymak istemediğimden dolayı fesbook kapatmak iştiyorum saygılarımla arz ederim musa aydın

 1. Sifre olmadan hesap silme yokmu. Bunu yapabilen varsa msj atsin sifreyi bilsen zaten kapatirsn bostur acik bilen varsa msj at bende ack…

 2. sayın yetkili benm resim ve profilimi kullanarak arkadaşlarımı dolandıran biri musallat olmuş benim haberim olana kadar bayağı insanlar buna ödeme yapmışlar hesabımı silmek yenibir hesap açacağım

 3. Hesabımı kapatmak istiyorum kapanmıyor Lütfen yetkililer hesabımı kapatin

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.