Facebook Hesap Silme Süreci ve Sonuçlar

Facebook hesap silme aslında basit bir işlemdir. Birkaç tıklama ile hesabınızı tamamen silebilir ve kapanmasını sağlayabilrisiniz. Ancak hesabınızı sildikten sonraki 14 gün alışkanlık yapanlar için biraz zor bir süreç olacaktır. Aşağıda size adım adım Facebook Silme yollarını anlatacağım.

Adım Adım Facebook Silme;

  • Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın.
  • Facebook hesabınızı silmeden önce verilerinizi yedekleyebilirsiniz. Facebook hesabınızın yedeğini almak için buraya tıklayın.

facebook hesap silme ve sonuçları

Facebook Hesap Silme Süreci

  • Facebook hesap silme linkine tıkladıktan sonra hesabınız silinme sürecine girecektir. Hesabınız 14 gün içinde kalıcı olarak silinecektir. Bu 14 günlük süreç içinde hesabınıza giriş yapmamalısınız. Hesabınıza giriş yaptığınızda silme işlemi iptal olacak ve hesabınız yine açık kalacaktır. 14 gün neler yapacağınızı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Facebook Verilerinize Ne oluyor?

Facebook hesabınızı silme talimatı verdiğinizde 2 hafta zaten verileriniz saklanıyor. Sonrasında tüm Facebook veri merkezlerinden bilgileriniz siliniyor. Ancak bu silinme işlemine rağmen arama motorları ve çeşitli yerlerde yine de veriler kalabilir. Verilerin tamamen silinmesi ortalama 1 ayı bulacaktır. 1 aydan sonra tamamen silinmiş olur.

Tüm bunlara rağmen yine de arkanızda verileriniz kalacaktır. Çünkü Facebook bilgilerini alan ve kopyalayan binlerce site bulunmaktadır. Bu nedenle Facebook kullanırken yazdıklarınıza, attığınız resimlere çok özen göstermeliyiz.

Butonlar paylaşmana yardımcı olur...
Posted in Blog

Facebook Hesap Silme Süreci ve Sonuçlar” için 1 yorum
  1. mine dedi ki:

    e posta şifre bilmiyrum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.