Facebook hesap silme aslında basit bir işlemdir. Birkaç tıklama ile hesabınızı tamamen silebilir ve kapanmasını sağlayabilrisiniz. Ancak hesabınızı sildikten sonraki 14 gün alışkanlık yapanlar için biraz zor bir süreç olacaktır. Aşağıda size adım adım Facebook Silme yollarını anlatacağım.

Adım Adım Facebook Silme;

  • Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın.
  • Facebook hesabınızı silmeden önce verilerinizi yedekleyebilirsiniz. Facebook hesabınızın yedeğini almak için buraya tıklayın.

 

Facebook Hesap Silme Süreci

  • Facebook hesap silme linkine tıkladıktan sonra hesabınız silinme sürecine girecektir. Hesabınız 14 gün içinde kalıcı olarak silinecektir. Bu 14 günlük süreç içinde hesabınıza giriş yapmamalısınız. Hesabınıza giriş yaptığınızda silme işlemi iptal olacak ve hesabınız yine açık kalacaktır. 14 gün neler yapacağınızı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Facebook Verilerinize Ne oluyor?

Facebook hesabınızı silme talimatı verdiğinizde 2 hafta zaten verileriniz saklanıyor. Sonrasında tüm Facebook veri merkezlerinden bilgileriniz siliniyor. Ancak bu silinme işlemine rağmen arama motorları ve çeşitli yerlerde yine de veriler kalabilir. Verilerin tamamen silinmesi ortalama 1 ayı bulacaktır. 1 aydan sonra tamamen silinmiş olur.

Tüm bunlara rağmen yine de arkanızda verileriniz kalacaktır. Çünkü Facebook bilgilerini alan ve kopyalayan binlerce site bulunmaktadır. Bu nedenle Facebook kullanırken yazdıklarınıza, attığınız resimlere çok özen göstermeliyiz.

Sohbete katılın

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.