Facebook Hesap Silme ve Kapatma Hakkında Bilgilendirmeler

Bu yazımızda Facebook hesap silme, grup silme ve zaman tüneli gizleme hakkında bilgiler vereceğiz. Facebook hesabınızı tamamen silmek ve kapatmak için sitemizden yararlanabilirsiniz. Mark Zuckerberg tarafından kurulmuş olan sosyal paylaşım ağı lideri Facebook ile, sanal alemde yapılan sohbetlerle mesafelerin aşılması artık çok daha kolay.

Açtığınız hesap aracılığı ile sevdiklerinize ve arkadaşlarınıza 7 gün 24 saat ulaşabilme konforundan dolayı, kullanıcılar bu uygulamadan kolay kolay vazgeçemiyor.

Yazılı mesaj, ücretsiz arama, sesli mesaj, sesli ve görüntülü arama, canlı bağlantı videoları, fotoğraf paylaşma ya da konum bildirimi gibi yöntemlerle haberleşme olanakları sunan uygulamayla, sosyal medya tutkunları sayısı günden güne çoğalmaya devam ediyor.

Bu uygulamayla alakalı yaşanan bazı sıkıntılar yüzünden Facebook Hesap Silme işlemi yapmak gerekebilir.

Aktif olan Facebook hesabını kapatıp, başka bir e-mail adresi ile yeni hesapla sorunsuz iletişime geçmek için, öncelikle kullanmış olduğunuz Facebook hesabınızı kalıcı olarak kapatmanız gerekiyor.

Aksi halde, SİLME işlemlerindeki adımları doğru atmazsanız, hesabınız aktif olmaya devam edecektir.

Öncelikle hesabınızı aynı şekilde tekrar açamayacağınız için vereceğiniz karardan emin olmanız gerekmektedir. Bununla ilgili kesin kararınızı verdikten sonra, öncelikle kurucusu olduğunuz sayfaları kapatmanız ya da başka hesaba devretmeniz gerekmektedir. Hesabınızı kapatmadan yedeğini almak isterseniz, Facebook’un arşiv hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

Facebook hesabınızı başarılı şekilde silmek için sitemizden yararlanabilirsiniz.

Facebook hesabınızı başarılı şekilde silmek için sitemizden yararlanabilirsiniz.

Tüm bu işlemlerden sonra Facebook Hesap Silme Linki’ne tıklayıp, karşınıza çıkan Hasabımı Sil’ başlıklı sayfadaki uyarıyı okuduktan sonra, silme etiketinin yazılı olduğu düğmeyi onaylanıp, aynı sayfa içerisinde yer alan ‘Hesabı Kalıcı Olarak Sil’ penceresi açılacak, buraya hesap şifrenizi ve güvenlik kodunu girip, fotoğraf seçimi yaparak ‘Tamam’ butonuna basıyorsunuz.

İşlemlerin sonunda 14 günlük sürede de hesabınıza giriş yapmazsanız, başarılı bir şekilde Facebook Hesap Silme işlemini kalıcı olarak onaylamış olacaksınız. Bu işlemlerden sonra hesabınızı geri getirmek mümkün olamayacağı için, işlem öncesi iyi düşünmek ve karar değişikliği olabilme ihtimaline karşı verilen 14 günlük süreyi iyi değerlendirmek lazım.

Günlük alışkanlık yapan bu platformdan bir anda vazgeçmek hiçte kolay gibi görünmüyor. Sizde bu kararı almadan evvel iyice düşünüp öyle uygulayın, bizden uyarması.

Facebook Grup silmek için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz. Facebook’da yaptığınız aramaları silmek için Facebook arama geçmişi silme başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Zaman tünelinizi gizlemek için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Butonlar paylaşmana yardımcı olur...
Posted in Genel

Facebook Hesap Silme ve Kapatma Hakkında Bilgilendirmeler” için 33 yorum
 1. Serdar ılgın dedi ki:

  Silinsin

 2. Mustafa akis dedi ki:

  Adıma açılmış olan tüm facebook hesaplarını sinek ve kapatmak istiyom acilen.

 3. dadaş dedi ki:

  silme

 4. dadaş dedi ki:

  kaptma istiyorum

 5. Anonim dedi ki:

  cılkı çıktı arapçaya döndü

 6. Dursun mehmet serdar dedi ki:

  DİKKAT…FACE BOKA ELİNİ VEREN KOLUNU DEĞİL GÖTŪNŪ KAPTIRIYOR…SAKIN BULAŞMAYÌN

 7. Anonim dedi ki:

  Silmek istiyorum

 8. Nazif dedi ki:

  Facebook silinsin

 9. Anonim dedi ki:

  Hesabımı kapatmak istiyorum

 10. Nadya tec dedi ki:

  Zamanım yok

 11. Tesbihçi Abi dedi ki:

  Kullanmak istemiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.