Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Facebook otomatik video oynatma özelliği güzel olsa da interneti kotalı olan kişiler için sorun olabilmektedir. İnterneti sınırlı olan kişilerin bu otomatik video oynatmayı kapatmalarını öneririz. Facebook otomatik video oynatma özelliği kapatmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Facebook hesap kapatma ve diğer seçenekler için sitemizdeki diğer yazıları okuyabilirsiniz.

Facebook Sitesi Üzerinden Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

Öncelikle www.facebook.com sitesine giriş yapın ve hesabınız açın. Hesabınızı açtıktan sonra sağ üst köşede aşağı doğru bakan bir küçük üçgen göreceksiniz. Bu üçgene tıklayın ve seçeneklerden “Ayarlar”a tıklayın. Açılan ekranda solda ve en altta “Videolar” sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeyi açtığınızda video ayarları ile ilgili bir bölüm gelecek.

Burada 2 ayar mevcuttur.

 1. Varsayılan Video Kalitesi

 2. Videoları Otomatik Oynat

Varsayılan video kalitesi seçeneğinde videoların oynatılırken kalitesini belirleyebilirsiniz. Varsayılan seçeneğinde video varsayılan kalitesi, hep standart seçeneğinde ise videoları standart kalitede izleyebilirsiniz. Varsa HD seçeneğinde ise kaliteli ve yüksek çözünürlüklü videoları bu formatta izlersiniz.

2. ve bizi ilgilendiren ayar “Videoları Otomatik Oynat” seçeneğidir. Burada videoların otomatik olarak oynatılmasını seçebilirsiniz. Ayarı kapalı konuma getirerek videoların otomatik oynatılmasını engelleyebilirsiniz.

Direk olarak video ayarları penceresine gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

iPhone Facebook Mobil Uygulaması Üzerinden Otomatik Video Oynatma Kapatma

iPhone cihazlardan otomatik video oynatmayı kapatmak için uygulama açıkken sağ alt köşedeki simgeye tıklayın. Açılan seçeneklerden “Ayarlar”a tıklayın. Ayarlara tıkladığınızda açılan baloncuktan “Hesap Ayarları” seçeneğini seçin. Sonrasında “Videolar ve Fotoğraflar” ayarını bulun ve tıklayın.

Video ayarlarına ulaştık. Video ayarlarından yine istediğiniz gibi özelleştirmenizi yapabilir ve videoları otomatik oynatmayı kapatabilirsiniz.

Android Cihazlardan Facebook Uygulaması Otomatik Video Oynatma Kapatma

Android cihazınızdaki Facebook mobil uygulamasından otomatik video oynatma seçeneğini kapatmak için yine uygulama ayarlarına gelin ve buradan videolar seçeneğini seçin. Ardından otomatik video oynatmayı kapatabilirsiniz. Yada farklı olarak özelleştirebilirsiniz.

facebook otomatik video oynatma kapatma

Facebook Otomatik Video Oynatma Ayarı Kapatma

facebook otomatik video oynatma kapatma 1

Facebook Otomatik Video Oynatma Ayarı Kapatma

Butonlar paylaşmana yardımcı olur...
Posted in Blog

Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?” için 4 yorum
 1. ilyas ozdemir dedi ki:

  Bu hesabı dordurun

 2. suzan dedi ki:

  suzan

 3. sultan dedi ki:

  sultan

 4. tewle güle dedi ki:

  çaldılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.