Hesap Kapattıktan Sonraki 14 Gün Ne Yapabilirsiniz

Bu yazımızda Facebook hesabınızı kapattıktan sonra beklemeniz gereken 14 günlük süreç var. Birçok kişi bu 14 gün içinde ne yapacağını bilmiyor ve nasıl sabredeceğini düşünüyor. Çünkü Facebook hesabını kapattıktan sonra eğer hesabınıza giriş yaparsanız silme işlemi iptal oluyor ve yeniden başlamanız gerekiyor. Facebook hesap silme işlemleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu yazıda bu süreci nasıl atlatacağınızı anlatmaya çalışacağım. Diyelim ki hesabınızı kapattınız ve beklemeniz gerekiyor. Malum, günde sayısı belirsiz kere girdiğiniz bu uygulamaya girmeden durmak gerçekten zor. Bizi sizlere nacizane tavsiyelerimiz olacak.

Ailenize daha fazla zaman ayırabilirsiniz;

Hesabınızı kapattıktan sonra arkadaşlarınıza, ailenize daha çok zaman ayırmayı deneyebilirsiniz. Günde ne kadar zamanınızın Facebook sitesinde geçtiğini bir düşünün ve bu süreyi ailenizle yapacağınız aktivitelere ayırmayı deneyin. Çocuklarınıza zaman ayırın, eşinize zaman ayırın, arkadaşlarınızla telefonunuza bakmadan sohbet edin ve zaman geçirin.

Fazla zamanınızı faydalı şeyler yaparak geçirebilirsiniz;

Günde aşağı yukarı 2 saatimiz Facebook’da geçiyor. Bu 2 saatlik süreci kitap okuyarak geçirebilirsiniz. Günde 2 saat kitap okumanın size çok büyük faydaları olacaktır. Kendinizi ilgilendiğiniz dalda geliştirmek için kitaplar okuyabilirsiniz. Öğrenciyseniz bu 2 saati derslerinize ayırabilirsiniz. İnanın günde 2 saat ders çalışırsanız çok iyi şeyler başarırsınız.

Yada kişisel gelişim kitapları okuyabilirsiniz. Kişisel gelişim zamanımızda en gerekli şeydir. Normal haytınızda ve insan ilişkilerinde önemli ölçüde faydası olacak olan kitaplar ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

Facebook hesabınızı kapattıktan sonra yapabileceğiniz şeyler.

Facebook hesabınızı kapattıktan sonra yapabileceğiniz şeyler.

Kutsal Kitabımız Kuran-ı Kerim Okuyabilirsiniz

Bence en güzel ve en faydalı olan yöntem bu olacaktır. Günde 2 saat okuyacağınız kutsal kitabımız ile hayata bakış açınız değişecek. Kutsal kitabımız aslında en iyi kişisel gelişim kitabıdır. Hayatımızı nasıl ve ne şekilde en iyi yaşayacağımızı daha iyi öğrenebileceğimiz bir kaynak olamaz.

Kutsal kitabımızı okumak için http://kuran.diyanet.gov.tr/ adresine giriş yapabilirsiniz ve istediğiniz yerden okuyabilirsiniz.

Umarım bu yazımız size faydalı olmuştur. Sizinde Facebook hesabınızı kapattıktan sonra yapmayı düşündüğünüz şeyler varsa yorum bölümünden yazabilir ve fikir alışverişinde bulunabiliriz.

Butonlar paylaşmana yardımcı olur...
Posted in Blog

Hesap Kapattıktan Sonraki 14 Gün Ne Yapabilirsiniz” için 41 yorum
 1. Abdullah Akgöllü dedi ki:

  Bütün facebook hesabalarim silermisin mobil cihaz usten bütün hesabalarim silermisin

 2. yaw he he dedi ki:

  benı rahatsız ediyor

 3. seda esmer dedi ki:

  silin

 4. kadar kadar kaçar dedi ki:

  Bütün hesabı silinsn

 5. nurullah dedi ki:

  facebooku kapatmak istiyorum

 6. ali dedi ki:

  kapatmak istiyorum

 7. Anonim dedi ki:

  Bütün hesaplar silin sin

 8. Kadriye Kaplap dedi ki:

  Vaktim yok ilgi alanları kullanamıyorum

 9. Kadriye Kaplap dedi ki:

  Başka hesabım var

 10. Fatma tuna dogan dedi ki:

  başka hesabım var

 11. Helen dedi ki:

  Iki hesabım var

 12. Mert şahin dedi ki:

  Facebook hesabını silme

 13. Cahit dedi ki:

  Ben 6 tane fesbuh hesabı açtım hesap no unuttum nasılsilebilirim

 14. Kadir Has dedi ki:

  Güzel fikirler vermişsiniz.

 15. asim dedi ki:

  Çok sıkıldım artık bu ne ya hergün fecedeyim ya sıkıldım lütfen kapansin artik

 16. İnan dedi ki:

  Ben bu hesaptan sıkıldım o yüzden silmek istiyorum.

 17. Kağan Altiparmak dedi ki:

  Facebook hesabımı silmemek için çok direndim ama olması yaptım çünkü o kadar kaptirdimki onun içindeki hayata kendimi tanimadigim insanların acilari sevincleri kendikilerimin önüne geçti zamanla.Orada olan bir paylaşım günlerce etkiliyordu beni.Evimin düzenini ihmal etmeye başlamıştım sanki benim sorunlarimdi onlar ben cozmeliydim gibi gibi olaylar çok olmaya başladı baktım olmuyor psikolojik bozuluyor bana gore değil ben okudugumu ertesi gün unutan biri değilim çok hassasim ve bu konuda kendime iyilik yapmak için sildim facebook sayfami ve biraz olsun rahatladim

 18. Göksu Tandoğa dedi ki:

  Grubu silme işi o kadar uzun olduki artık bende sıkıldım ve komple sildim o kadar bağımlılık yapmistiki kimseye vakit ayiramaz oldum.Kurduğum grupları takip etmek sorunlarıyla uğraşmak ve üyesi olduğum siteleri takip etmek oyun oynamak sohbet derken iyice kaptırdım kendimi ve kendimcede buna bir son verdim bye bye facebook elveda sana

 19. Betül Göl dedi ki:

  kadar çok zamanımı aliyorduki facebook aktivite denilen olayı tamamen unutmustum.boş zamanlarimda sadece facebook hesabima bakıp yapılan yorumlara karşılık vermeyek, yada arkadaşların paylaşımlarına yorum yapmak ve begenmek ile degerlendiriyordum. Hemen yan apartmanimda oturan çocukluk arkadaşıma facebook öncesi haftada en az iki gün gidiyordum şimdi aylardır gitmiyorum.çünkü facebookta yazisiyor ve haber alıyorum diye. Sonra baktım olmuyor facebook hesabima bye bye dedim

1 Pings/Trackbacks for "Hesap Kapattıktan Sonraki 14 Gün Ne Yapabilirsiniz"
 1. […] Facebook Hesap Silme işlemini yapacağınız durumlarda öncelikle bilmeniz gereken, aynı hesabı tekrar açamayacağınızdır. Bunu çok iyi değerlendirmeniz gerektiğini bilen uygulama kullanıcılarına işlem sonrası, 14 günlük bir deneme süresi vermektedir. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.