İnstagram Hesap Silme

Hesap silmenin en garantili ve en kolay yollarını sizleri yormadan vermeye devam ediyorum. Bu yazımda instagram hesap silme ile ilgili bilgileri vereceğim. Daha önceki yazılarımda facebook hesap silme ve hesap kapatmanın en kolay ve garantili yollarını anlatmıştım.

Son zamanlarda fark ettim ki Instagram hesabını silmek uygulaması üzerinden mümkün değil. Uygulama içine adamlar instagram hesabını silmek için gerekli botunu koymayı unutmuşlar. 🙂 Yada hesaplarınızı kapatmamanız için bilerek koymamışlar.

Neyse ben her zamanki gibi sizleri uğraştırmadan eveleyip gevelemeden instagram silme linkini aşağıya bırakıyorum. Tıklayarak işlemleri başlatabilirsiniz.

Çok Önemli Not: Yukarıdaki link instagram hesabınızı tamamen ve kalıcı olarak silme linkidir. Ona göre dikkatli olun. Hesabı kapat dedikten sonra hesabınıza yeniden ulaşmanız mümkün değildir. Facebook hesap silmede olduğu gibi 14 gün bekleme yoktur. Tamamen kararlıysanız instagram hesabınızı silin. 

Instagram hesabınızı tamamen kapatmaya tam kararlı değilseniz hesap silmek yerine, geçici olarak dondurmayı tercih edebilirsiniz. Instagram hesabınızı geçici olarak dondurmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Instagram Hesap Silme Linki
Yukarıda vermiş olduğum linke tıkladığınızda, Instagram hesap silme sayfasına yönleneceksiniz. Not: Instagram hesabınızı bilgisayar veya telefonun tarayıcısından girerek silebilirsiniz. Uygulama içinden hesap silme bölümü yok. Hesap silme sayfasında aşağıdaki gibi bir resim göreceksiniz. 

instagram hesap silme 1. adım

Instagram hesap silme bağlantısına tıkladığınızda bu resimdeki gibi bir sayfa açılacaktır. Resimde gördüğünüz bölümden seçeneklerden birini seçin .

Instagram, hesabınızı neden sildiğinizi bilmek istiyor. Bunun birçok nedeni var. Öncelikle hesap silme işlemlerini bir nebze olsun güçleştirerek kullanıcıları vazgeçirebilirim düşüncesi. İkinci olarak hesap kapatma nedenlerini görerek eksiklikleri ve açıkları kapatmak istemeleridir. Yukarıdaki sayfada gelen seçeneklerden bazıları şu şekilde;

Kullanmaya Başlamakta Zorlandım

Bu ilk seçenek Instagram kullanmaya başlamakta zorluk çeken kullanıcılar için. Böyle bir seçeneği işaretlediğinizde Instagram size yardımcı olmak için hazırladığı rehber bağlantısını sunuyor. Sizde instagram kullanmaya başlamada zorluk çekenlerdenseniz buraya tıklayarak yardım metinlerine ulaşabilirsiniz.

İkinci Bir Hesap Açtım

Bu seçenekte dikkatli olun. Çünkü silmek istediğiniz hesabınızın gerçek hesabınız olmadığından emin olun. Silmek istediğiniz hesabınız bu hesap değilse çıkış yapın ve silmek istediğiniz hesabınıza giriş yaptığınızdan emin olun. Tekrar söylüyorum Instagram hesabınızı sildikten sonra geri döndüremezsiniz.

Gizlilik İle İlgili Endişeler

Instagram’da gizlilik ile endişeleriniz olabilir. Böyle bir seçeneği işaretlediğinizde yine size yardımcı olmak için gerekli olan bağlantıları göreceksiniz. Bu bağlantıları kullanarak gizlilik ile ilgili endişelerinizi giderebilirsiniz.

Birşeyi Kaldırmak İstiyorum

Instagram’da kaldırmak istediğiniz birşey olduğunda, silmek istediğiniz bir yorum, takibi bırakmak istediğiniz bir kişi olduğunda bunları kolaylıkla yapabilirsiniz. Sorun yaşarsanız bu bağlantıda size yardımcı olacak linkleri bulabilirsiniz.

Çok Zamanımı Alıyor

Bence en geçerli ve mantıklı seçenek bu. Sosyal medya hesapları çok vakit ve zamanımızı alıyor. Bu nedenle instagram hesap silme ve tamamen kapatma en iyi ve en mantıklı çözüm olacaktır.

Instagram Hesabımızı Artık Tamamen Kapatalım

Yukarıdaki nedenlerden birini seçtikten sonra artık instagram hesap kapatmada herhangi bir engel kalmıyor. Şifrenizi yeniden girip hesabımı kalıcı olarak sil butonuna dokunarak hesabınızı kapatabilirsiniz.

instagram hesabınızı silin ve kapatın


113 comments on “İnstagram Hesap Silme
 1. azrak.yusuf dedi ki:

  Gecici olarak silmek istiyorum

 2. Anonim dedi ki:

  Hesabimi silmek istiyorum

 3. deniz dedi ki:

  instagrama giremiyorum kapatılmıyordaaa =(

 4. Cihat dedi ki:

  Hesabı sil butonuna bastıktan sonra silinmiyor internet seçeneği ve Instagram seçeneği çıkıyor nasıl yapabiliriz silme işlemi yaa

 5. Kadir dedi ki:

  Kapatmak istiyorum

 6. Kadir dedi ki:

  Hesabi silmek istiyorum

 7. zor durum dedi ki:

  ben hesabımı dondurdum açmadan silmeye calısıyorum bu mümkünmü yada açip hemen aninda silebilirmiyim bir hafta beklemem gerekirmi

 8. mburak2323 dedi ki:

  Yani hesap kullanicam

 9. Fulya_2525 dedi ki:

  Yararlı bulmuyorum

 10. qizil_gullerim dedi ki:

  Hesabim silinsin

 11. qizil_gullerim dedi ki:

  Silinsin yenisini acacam

 12. eliii.1091 dedi ki:

  eliii.nabaati 1091

 13. Kübra dedi ki:

  Yalvarırırm yardım edin donduracağım yerde sildim sizin butona tıklayarak nolur geri almam için yardım edin ihlalli silme yaptınız alamassınız diyor

 14. Amedlirabia dedi ki:

  Once ki hesabima giremiodum simdi girebiliyorum sifremi unutma stim hatirlamiom bunuda adi babam yazio silemom

 15. 05459642016 dedi ki:

  Instagram hesabıma giremiyorum. Şifremi yazip giris yaptigimda onaylama kodu istiyor ama yolladigi hesap ve numara kullanılmıyor. Yardimci olun lutfen. Napabilirim?

 16. 05309589148 dedi ki:

  Silmek istiyorum

 17. Elbet dedi ki:

  Hesabımı silmek istiyorum

 18. MUHAMMETBALCIOĞLU dedi ki:

  Kulan mıyorum

 19. EfoEfolu dedi ki:

  hesabmı tamamen silmek istiyirem xahiş komek edın tammamen sılınsın

1 Pings/Trackbacks for "İnstagram Hesap Silme"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top