Instagram Hesabı Kısa Süreliğine Dondurma Yöntemleri

Instagram hesabınızı dondurmak için yazımızı okumanı yeterlidir. Instagram hesabınızı şu anda mobil uygulama üzerinden donduramazsınız. Sadece mobil tarayıcı yada bilgisayar üzerinden Instagram dondurma yapılabiliyor. Internet ve bilgisayar ile ilgili bilgisi olan kullanıcılarımız için kısaca bahsedelim sonrasında resimli anlatım ile sizlere Instagram dondurmayı detaylı olarak anlatalım.

Instagram Dondurma Tek Tıkla

En kolay ve zahmetsiz yöntem budur. Tarayıcıdan Instagram hesabınıza giriş yapın ve aşağıdaki bağlantıya tıklayın. Şİfrenizi girip onaylayın ve geçmiş olsun, Instagram hesabınız dondurulmuştur.

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Instagram Dondurma Kısa Anlatım

Bilgisayar tarayıcınızdan yada mobil cihazınızdaki chrome, mozilla, yandex gibi internet tarayıcınızı açın. https://www.instagram.com/ adresine giriş yapın. Ekranın sağ üstünde bulunan profil simgesine tıklayın. Açılan ekranda kullanıcı adınızın yanında profili düzenle butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklayın ve yine açılan ekranın alt kısmında hesabımı geçici olarak kapat butonu göreceksiniz. Buraya dokunarak Instagram hesabınızı geçici olarak dondurabilirsiniz.

Sonrasında size hesabınızı neden dondurmak istediğinizi ve kimliğinizi doğrulamak için şifrenizi soracaktır. Şifrenizi girerek ve onaylayarak hesabınızı dondurabilirsiniz.

Not: Instagram hesap şifrenizi bilmiyorsanız Instagram hesabınızı donduramazsınız. 

instagram hesabı nasıl dondurulur

instagram dondurma, internet telefon ve bilgisayardan oldukça uzak olan kullanıcılarımız için yukarıdaki yöntemler zor gelebilir. Siz de yukarıdaki yöntemlerle hesabınızı donduramadıysanız şimdi anlatacaklarımı dikkatlice uygulayın ve mutlu sona ulaşın. Instagram dondurma türkçe açıklama ve resimli anlatımlarımız devam ediyor.

 

1. Adım: Instagram’da Oturum Açın. Telefonunuzun yada bilgisayarınızın internet tarayıcısı ile instagram hesabınızda oturum açın yani giriş yapın.

2. Adım: Aşağıdaki resimde gördüğünüz simgeye tıklayarak profil sayfanıza geçiş yapın.

instagram hesap dondurma adım 1

3. Adım: Profil sayfanız açıldığında yine resimde gördüğünüz profili düzenle butonuna tıklayın.

instagram hesap dondurma adım 2

4. Adım: Profili düzenle ekranının en alt sağ tarafında hesabımı geçici olarak kapat butonunu göreceksiniz. Resimde yine belirttik. Buraya tıklayarak son adıma geçebiliriz.

instagram hesap dondurma adım 3

5. Adım: Açılan pencerede Instagram hesabınızı neden kapattığınızı soracak. Buraya bir neden belirtin alt tarafa da şifrenizi girin ve onaylayın. Hayırlı olsun artık Instagram hesabınız dondurulmuştur.

instagram hesap dondurma adım 4

Not: Hesabınızı dondurmak yerine silmek için instagram silme başlıklı yazımızı okuyun. Tek tuşla ve hemen silinecektir. Genelde aciliyeti olan durumlarda bu yöntemi kullanıyoruz. Kötü olan ne biliyor musunuz? Bu yöntemle Instagram hesabınızı silerseniz, tamamen silinecek ve birdaha geri gelmeyecektir. 

instagram dondurma açma

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra aranızdaki buzları çözmek ve hesabınızı açmak için yeniden hesap bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptığınızda instagram açma işlemi yapılmış olacaktır. Keyifli paylaşımlar.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Top