Mobil Cihazlardan Facebook Hesap Silme

Facebook bildiğiniz gibi tüm dünyada en çok kullanılan sosyal medya aracıdır. Sosyal medya aracı ancak artık Facebook, insanların tüm zamanını almaya başlamıştır. Günde ortalama 2-3 saatini hatta oyun oynayanların çok daha fazla zamanını almaktadır. Hal böyle olunca facebook hesap kapatma ve facebook hesap silme işlemleri çok sayıda artış gösterdi.

İnsanlar zamanlarının büyük bölümünü alan bu uygulama ve sosyal medya aracından kurtulmanın yollarını aramaya başladı. Sizde Facebook hesabınızı bir an önce kapatın ve özgürlüğün tadını çıkarın. Diğer yazılarımızda Facebook hesabınızı nasıl kapatacağınızı detaylı olarak anlatmıştık.

Bu yazıda bilgisayar yada tabletiniz yoksa ve mobil cihazınızdan hesabınızı kapatmak istiyorsanız neler yapacağınızı anlatmaya çalışacağız.

Mobil cihazlardan Facebook hesap kapatma nasıl yapılır?

Mobil cihazlar yani telefonlarınızdan hesabınızı kapatmanız Facebook uygulaması ile yapılamıyor. Bu nedenle uygulamayı açmayın ve telefonunuzun tarayıcısını kullanın. Chorme tarayıcıyı tavsiye ediyoruz. Telefonunuzda tarayıcı yoksa Google chrome tarayıcıyı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Tarayıcıyı cihazınıza indirip kurduktan sonra başlatın ve adres çubuğuna www.facebook.com yazarak sisteme giriş yapın. Ardından kullanıcı adınız, telefon numaranız yada mailiniz ile giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki butona tıklayarak facebook silme işlemini başlatabilirsiniz.

Facebook Silme Linki
Silme işlemini bu şekilde başlatabilirsiniz. Eğer silme işleminde yine sorun yaşadıysanız buradaki yazımıza tıklayarak daha detaylı anlatıma ulaşabilirsiniz. Bu yöntem ile iPhone, Samsung, Sony gibi tüm cihazlardan Facebook hesabınızı silebilirsiniz.

facebook-favicon

Bunlara Dikkat Edin!

Facebook hesabınızı silmeyi başlattığınız andan itibaren Facebook arkadaşlarınız sizi ve profilinizi artık göremezler. Silme işlemini başlattığınız andan itibaren hesabınız 14 gün boyunca dondurulmuş şekilde kalacaktır. Bu 14 gün içinde hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz. Silme işlemini iptal etmek için hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir. Ancak 14 gün hiç giriş yapmazsanız hesabınız tamamen silinir ve tekrar geri getirilemez.

Size son bir tavsiyem, hesabınızı silmeye karar verdikten sonra bir yedeğini almanız. Eğer pişman olur da tekrar geri dönmek isterseniz bu yedekle geri dönüş yapabilirsiniz.
Umarız ki hesabınızı tamamen kapatmaya sabredebilir ve bir daha geri dönmeyi düşünmezsiniz. Çünkü tüm zamanımızı Facebook’da geçirerek hayatı ıskalıyoruz. Ailelerimizi ihmal ediyoruz.

Bu Makaleyi Faydalı Buldunuz Mu?
[Taplam: 211 Ortalama: 3.5]

231 comments on “Mobil Cihazlardan Facebook Hesap Silme
 1. Nüket Ayyıldız dedi ki:

  Dediğiniz gibi Chrome dan girdim faacebook hesabıma giriyorum ama

 2. Anonim dedi ki:

  Neriman arıkan kapinsin

 3. Semra dedi ki:

  AcTim fb kapatmak istiyorum

 4. 05388669793 dedi ki:

  Fesbuk kapat

 5. 05352007482 dedi ki:

  Hesabımı silmek istiyorum

 6. 05076257034 dedi ki:

  Hesabimi acmak

 7. hakan gun dogan dedi ki:

  bu hasabi sil

 8. hakan dedi ki:

  akinci.s2626@hotmail.com hesabim cakindi nasil geri akabilirim

 9. Anonim dedi ki:

  Facebook kapatmak istiyorum

 10. Süleyman Yasdı dedi ki:

  manolyaefe46@gmail.com benim iznim olmadan kapatıldı iki aydan beri facebook giriş yapamıyorum onay kodunu giriyorum hesap kapatıldı giriş yapamassın deniyor giriş yapamadım için hesabı kapatılmasını istiyorum Süleyman Yasdı

 11. Mehmet dedi ki:

  Benim hesabımı hemen sil

 12. Atakan dedi ki:

  İki haftadan fazla oldu hesabım incelemede bari silin gitsin sizin açacağınız profilin ben ta ……..

 13. Anonim dedi ki:

  vesbok hesabımı sil

 14. Serkan can dedi ki:

  Cocuklarima zaman ayiramiyorum tamamen kapatsn

 15. 5522090708 dedi ki:

  Hesaplarimi teşvik hesap karı kaldırmak istiyorum

 16. Fatih dedi ki:

  Fatihkavaz1982@hotmail.com face hesabım çalındı geri istiyorum

 17. Anonim dedi ki:

  Yazdıgım eposta adresimin kalkmasını isdiyorum

 18. altay dedi ki:

  hesabımdan kurtulmak istiyorum artık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.