Mobil Cihazlardan Facebook Hesap Silme

Facebook bildiğiniz gibi tüm dünyada en çok kullanılan sosyal medya aracıdır. Sosyal medya aracı ancak artık Facebook, insanların tüm zamanını almaya başlamıştır. Günde ortalama 2-3 saatini hatta oyun oynayanların çok daha fazla zamanını almaktadır. Hal böyle olunca facebook hesap kapatma ve facebook hesap silme işlemleri çok sayıda artış gösterdi.

İnsanlar zamanlarının büyük bölümünü alan bu uygulama ve sosyal medya aracından kurtulmanın yollarını aramaya başladı. Sizde Facebook hesabınızı bir an önce kapatın ve özgürlüğün tadını çıkarın. Diğer yazılarımızda Facebook hesabınızı nasıl kapatacağınızı detaylı olarak anlatmıştık.

Bu yazıda bilgisayar yada tabletiniz yoksa ve mobil cihazınızdan hesabınızı kapatmak istiyorsanız neler yapacağınızı anlatmaya çalışacağız.

Mobil cihazlardan Facebook hesap kapatma nasıl yapılır?

Mobil cihazlar yani telefonlarınızdan hesabınızı kapatmanız Facebook uygulaması ile yapılamıyor. Bu nedenle uygulamayı açmayın ve telefonunuzun tarayıcısını kullanın. Chorme tarayıcıyı tavsiye ediyoruz. Telefonunuzda tarayıcı yoksa Google chrome tarayıcıyı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Tarayıcıyı cihazınıza indirip kurduktan sonra başlatın ve adres çubuğuna www.facebook.com yazarak sisteme giriş yapın. Ardından kullanıcı adınız, telefon numaranız yada mailiniz ile giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki butona tıklayarak facebook silme işlemini başlatabilirsiniz.

Facebook Silme Linki
Silme işlemini bu şekilde başlatabilirsiniz. Eğer silme işleminde yine sorun yaşadıysanız buradaki yazımıza tıklayarak daha detaylı anlatıma ulaşabilirsiniz. Bu yöntem ile iPhone, Samsung, Sony gibi tüm cihazlardan Facebook hesabınızı silebilirsiniz.

facebook-favicon

Bunlara Dikkat Edin!

Facebook hesabınızı silmeyi başlattığınız andan itibaren Facebook arkadaşlarınız sizi ve profilinizi artık göremezler. Silme işlemini başlattığınız andan itibaren hesabınız 14 gün boyunca dondurulmuş şekilde kalacaktır. Bu 14 gün içinde hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz. Silme işlemini iptal etmek için hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir. Ancak 14 gün hiç giriş yapmazsanız hesabınız tamamen silinir ve tekrar geri getirilemez.

Size son bir tavsiyem, hesabınızı silmeye karar verdikten sonra bir yedeğini almanız. Eğer pişman olur da tekrar geri dönmek isterseniz bu yedekle geri dönüş yapabilirsiniz.
Umarız ki hesabınızı tamamen kapatmaya sabredebilir ve bir daha geri dönmeyi düşünmezsiniz. Çünkü tüm zamanımızı Facebook’da geçirerek hayatı ıskalıyoruz. Ailelerimizi ihmal ediyoruz.

Butonlar paylaşmana yardımcı olur...
Posted in Genel

Mobil Cihazlardan Facebook Hesap Silme” için 177 yorum
 1. Anonim dedi ki:

  Ben burdan da silemiyorum ya acil yardim

 2. Tahir dedi ki:

  Kulanmak istemiyorum

 3. Tahir dedi ki:

  Facebook hesabımi kapatmak istiyor

 4. seriyye dedi ki:

  Bende cixmaq istiyorum

 5. ismail kara dedi ki:

  Hesabim çalindi facebook yardimci plmadi tekrar elim onul için sildim

 6. Zaroka dedi ki:

  Tamamen kullanmak istemıyorum

 7. Babek dedi ki:

  Biktim yoruldum

 8. Ömer dedi ki:

  Sıkıldım

 9. Hasan Doğan dedi ki:

  Fesbuk şilmek istiyorum

 10. Melisa dedi ki:

  Kullanmak istemiyoerum b

 11. Ebru dedi ki:

  Böyle boş işlerle uğraşanlar kendine yansın

 12. Ebru dedi ki:

  Böyle gereksiz işlerle uğraşanlar kendi yansın!

 13. Derya dedi ki:

  Naber

 14. Nihat tekin dedi ki:

  Sil

 15. Heja berfin dedi ki:

  Yeni br fecok kapmak istiyorum

 16. Musa dedi ki:

  Ben Musa karaca budun Facebook hesabımı silmek istiyorum kapatmak istiyorum yeniden açmak istiyorum

 17. Firdes dedi ki:

  Eski tlfn numaramla e_postama giriş yapamıorum

 18. selehattin dedi ki:

  tamamen kullanmak istemiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.