Facebook ve sosyal hayatına renk katmaya şimdi başla. İnternetin yaşamımıza girmesi bir anda, sosyal hayatımızı bir başka şekile dönüştürdü. Facebook ile herşey çok daha hızlı.

Aradığımız her şey bize bu kadar yakınken, iş dönüşü ya da okul çıkışı evimize girer girmez, pek çoğumuzun yaptığı ilk şey, internete girmektir. İnternet ile tanıştığımız ilk yıllar sadece, aradığımız konular hakkında bilgi almak, mail atmak ya da oyun oynamaktı yaptıklarımız. İlerleyen teknolojiyle, hayatı daha fazla ne kadar küçültüp, mobil cihazlara sığdırabiliriz sorusuna yanıt ararken, karşılaştığımız, bize sunulan en güzel imkanlardan biri de Facebook oldu. Facebook mobil uygulamasını aşağıdaki bağlantılar yardımı ile hemen yükleyebilirsiniz. 

Android için Facebook indir

iOS için Facebook indir

Windows Phone için Facebook indir

Facebook hayatımıza nasıl girdi?

Kurucusu; Mark Zuckerberg’ in ilk, öğrenci yurdunda “thefacebook” adını taşıyan projesi, 2005 yılında facebook indir adıyla satın alındı. İlk yatırımcısı da Zuckerberg’ in ailesi oldu. 2012 senesinde halka açılan facebook’ da ağırlıklı olarak mavi rengin kullanılma sebebi; kurucusunun kırmızı ve yeşil körü yani, renk körü olmasıdır. Zuckerberg’ in en iyi ve net olarak gördüğü renk mavidir. Dünya zenginleri listesinde 11’inci sırasında yer alan Zuckerberg, facebook sayesinde adını tüm dünyaya duyurmuştur.

Çok sayıda ziyaretçi akınına uğrayan, bir çok firmanın reklamlarının yayınlandığı, 1 trilyondan fazla post’a (kullanıcıların yazdığı yazı, yüklenmiş resim veya paylaşılmış link) sahip olan bu sosyal paylaşım sitesiyle; uygulamayı cihazınıza indirip, hesap açmak ve arkadaşlarınıza istek yollamak veya istediğiniz siteleri takip etmek mümkün.

Okuduğunuz okul veya vereceğiniz herhangi bir bilgi ile, profilinde bu bilgiler mevcut olan kişileri görebilir, belki de yıllardır, görüşmediğiniz çocukluk arkadaşınızı bile bulabilir, tekrar iletişime geçebilirsiniz. Resim ya da video paylaşabilir, bu paylaşımları istediğiniz kişilerin görmesini sağlayabilir, hoşunuza giden paylaşımlarla ilgili yorum yapabilir, hatta sizi rahatsız eden görüntü ile ilgili şikayette bulunabilir ve bu profilden size görüntü gelmesini engelleye bilirsiniz.

Facebook ile neler yapabilirsiniz;

Belli bir konuyla ilgili, grup kurabilir, bu gruba yönelik uygulamaları paylaşıp, fikir alışverişinde bulunup, konu hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Facebook indir uygulaması, bazı konularda uzmanlaşmış bireylerin bilgi ve deneyimlerini paylaştığı, sorulara cevap verip, aydınlattığı bir sosyal paylaşım uygulamasıdır.

Paylaşım yapmak ya da görüntü paylaşmanın dışında, oyun oynamak, mesajlaşmak, bilgi edinmek gibi bir çok amaç barındıran facebook indir, ev hanımlarının da sıkça tercih ettiği bir uygulamadır. Hiç tanımadığı biriyle, kurulan grup sayesinde tanışıp, o kişinin yaşadığı yöre hakkında, o yöreye ait adetler ve yemekler gibi konularda bilgi alabiliyor.

 

Sevdiğiniz, yapmaktan hoşlandığınız hobileriniz hakkında oluşturulan gruplar, sayesinde bir çok konudan haberdar olup, ya da sizin oluşturduğunuz bir grupla ilgili admin olarak söz sahibi olabilirsiniz. Bir çok ev hanımı, facebook’ ta kendisine ait bir sayfa açıp, ürettiği ya da satmak istediği ürünle ilgili, yüklemeler yapıp bunu bir nevi iş ortamına dönüştürüp, para kazanabiliyor.

Büyük ve önemli firmalarda kendilerine ait bir facebook indir sayfası açıp, önemli duyuru ve kampanyalarını duyurabiliyorlar. Reklam giderlerinin maliyetini düşünürsek; bu bir bakımada ekonomik bir reklam aracı sayılabilir.
Çok sevilen sanatçı ya da popüler işlerle ilgili, takip edenler ve sevenler tarafından da facebook indir sayfası açılıyor. Sevenleri bu hesap üzerinden, duygu, düşünce ya da fikirlerini aldığı bilgi ya da haberleri paylaşıp aktif olarak, bu hesabı kullanabiliyor.

Bir facebook indir hesabı açmak ve verilen kişisel bilgiler ışığında birden fazla seçeneğe, saatlerce zamanını alabilecek özelliklere sahip olmak; belki de bu yüzden facebook’ u hayatımızda önemli bir iletişim ve paylaşım yöntemi olarak kullandığımızın göstergesidir. Hepimiz gözümüzü açar açmaz, saat yerine kurduğumuz telefoumuza bakar, alarmı kapatır, illaki bir internete bakarız. Geceden paylaştığımız bir görüntü ya da video var ise ve birilerine birşeyler anlatmak amacı ile konulmuşsa onu kontrol etmeden gün başlamaz. Çünkü; facebook indir duygularımızın çok rahat paylaşıldığı bir ortam. Utangaç olduğumuz zaman, çekindiğimiz kişi ya da konu hakkında yahut, öfkeli veya kızgın halde iken kimseyle direk muhattap olmadan paylaşım yapıp bir bakıma rahatlayabilirsiniz. Hani meşhur bir söz var , sosyal paylaşım siteleriyle ilgili esprili bir söz ; Buradan sözü yazıyorsun, isteyen üzerine alınıyor !!! diye. Amaç ne olursa olsun, bu sitelerin bizlere kattığı çok şey var.

Facebook anasayfasına gitmek ve yeni bir hesap oluşturmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sohbete katılın

21 yorum

  1. facebook mobil uygulamasını verdiğiniz siteden sorunsuzca indirdim. teşekkürler iyi çalışmalar.

  2. Ben sıkıldım artık facebooktan ve silip tamamen kapatmak istiyorum

  3. Facebook mobil uygulaması çalışmıyor, telefonum sony xperiaz1 ne yapabilirim lütfen yardım edin.

    1. birşey soracam
      hak dohalsa istek arzu varsa hayat yaşamvarsa bir kadın bir erkekte bah varsadaimi olduhunda tamlayacı olduhunda önce ailearandıhında aile bahındasürekli ikiyıl öncesine kadar hep yazdım ilişkiler ikili cok muhabet iki sohbetler taleptalip olduhundaiştirak etihindenasıl tanımaktentmak tanışmak arkadaşarkadaşlarsaden arkadaşızdost olduhunda dosttum dedihindebak ayrılırbuhayal etihindeki fotsonamı fotarafınamı baktıhındabak yanılıyorsunkarşısına cıktıhında nasıl hitap edişinde bundabüyklervardıbüyüklerimizküçükler vardı kücüklerimizeski öz özüne dönnet olduhunda cık karşısına abuk supu yazılar yazmabir bedel var bedel ödersin bir sebevar sebebi olursunbir canvar canı verdihinde allah sana bucanda karşısındakinede can verdihinde bir veslki olduhunda bir kaderdir bukader deihinde herkezindirbir hayat var yaşamvar yaşatıhında yaşadıhında sevmek var sevgi var saygı var önce adam olinsan olseninsayfanbenim sayfam yokhepimizin sayfası aile otarafı takendinindirsürekli ikaz etim hep uyardımbuşekil giriş yapmaımben ücretsiz giriş yaptım duha ile giriş yaptımbir aile arıyordum buldum kendi ailemi sizkerde yanıldımbulamadım

  4. Facemin neden kapatıldığı ve benim tlf numarasını neden binlediğinizi merak ediyorum kaç kere açtmsa bimledi lütven açıklayın fys buk da çoğusu herşey söyleyip yayın yapıyor görmüyorsunuz bi benim yayınladıkları mamı ceza veriyorsunuz sanırm siz halâ olanların bile farkında diyilsiniz sanırm saygılar

  5. Ben göksel çığ,Goole tarayıcımdaki Facebook hesabım yok olmuş,bütün yolları denediğim halde geri alamadım.Bu konuda yardım talep ediyorum,saygılar

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.